Неймовірна історія, як домогосподарка на спір здійснила кругосвітню подорож на велосипеді

Чимало відкриттів і рекордів у світі припадає на жіночу частку населення. Однак історія про першу жінку, яка здійснила кругосвітню подорож на велосипеді, займає окрему нішу. Бувши простою домогосподаркою, вона уклала парі на пристойну суму, знайшла спонсорів і виявилася тією ще авантюристкою. І нехай багато хто скаржився, що вона більше подорожувала по морю, ніж справно крутила педалі, Енні Коен Копчовські зробила зі своєї подорожі справжнє шоу, інформує Ukr.Media.

Дитинство, заміжжя та жіночі обов'язки

Народилася в 1870 році в Ризі в єврейській родині, Енні Коен емігрувала до Америки разом з батьками. Не встигла вона відсвяткувати своє повноліття, як батьки Енні померли, і дівчині довелося взяти на себе турботу про малолітніх сестер і брата.

Так і не скуштувавши вільного життя, Енні незабаром вийшла заміж за ортодоксального єврея. Чоловік більшу частину часу проводив на роботі та в синагозі, а Енні сиділа вдома з дітьми, яких з кожним роком ставало все більше.

Дівчину складно назвати іконою фемінізму, проте живий розум і авантюризм не дозволяли Енні Коен Копчовські змиритися з життям простої Бостонської обивательки, у якої з інтересів одна тільки сім'я. Їй вдалося відвоювати право на роботу в місцевій газеті, де вона писала рекламні оголошення.

Ціна парі 10 000 доларів

Енні придумала план, який допоможе їй повністю змінити своє життя. Однак бувши розумною жінкою, вона прекрасно розуміла, що без грошей у неї нічого не вийде. А найлегший спосіб заробити гроші — це привернути увагу.

Історія розповідає, що одного разу двоє багатих підприємців з Бостона кинули виклик Енні, заявивши, що їй не вистачить ні сміливості, ні сил здійснити кругосвітню подорож на велосипеді. Вони запропонували Енні 10 000 доларів, якщо за 15 місяців вона встигне об'їхати всю земну кулю.

Історія, безумовно, красива, але практично зі 100% ймовірністю чиста вигадка. Однак саме ця вигадка змусила людей звернути увагу на Енні й запропонувати їй спонсорство її подорожі, чого, власне, і домагалася жінка.

Енні не вагаючись залишила свого чоловіка та трьох дітей у Бостоні, щоб 25 червня 1894 року здійснити неправдоподібну пригоду для жінки тих часів: здійснити кругосвітню подорож на велосипеді.

100 доларів за нове прізвище та велосипед у подарунок

Спонсори знайшлися відразу, навіть дарма, що в момент укладення парі Енні й гадки не мала, як їздити на велосипеді. Дівчині презентували нову модель транспортного засобу, яка важила "всього" 20 кг, а на його раму повісили рекламу.

Реклама і допомога спонсорів допомогли подорожувати без нічого: Енні взяла з собою тільки зміну білизни, велосипед і вірний револьвер.

Енні погодилася на спонсорство відомого бренду мінеральної води "Лондондеррі". Власник запропонував їй 100 доларів за поїздку з рекламним плакатом. Однак Енні Коен Копчовські пішла ще далі. Дівчина так сильно хотіла зануритися у світ пригод і абстрагуватися від старого похмурого життя, що стала буквально іншою, варто було тільки покинути межі рідного міста. А нова Енні заслуговувала на нове прізвище.

Ще однією причиною для подібного кроку могло стати питання безпеки: в ті часи в багатьох країнах гуляли антисемітські настрої, тому хизуватися відверто єврейським прізвищем самотній жінці було небезпечно. І вона стала Енні Лондондеррі.

Записки з полів, критика і світова популярність

Подорож Енні Лондондеррі привернула багато уваги. Особливо після того, як довгі незручні сукні смілива дама змінила на штани для верхової їзди й шаровари, а громіздкий велосипед поступився місцем більш витонченої й легкої, але абсолютно чоловічої моделі.

Найбільшій критиці Енні Лондондеррі піддалася за те, що залишила сім'ю і вплуталася в абсолютно нежіночу авантюру.

Енні справно посилала телеграми в рідний Бостон, тримаючи ЗМІ в курсі своїх пригод і перипетій. Досвід роботи в рекламній сфері допомагав утримувати увагу публіки. Правда, якщо на батьківщині багато людей захоплювалися сміливістю жінки, то європейці виявилися не так толерантні до порушниці канонів жіночності.

Енні перетнула Атлантику 3 грудня 1894 року. І тут же натрапила на французьку бюрократію: її велосипед був конфіскований, митники забрали всі її гроші, а преса вельми образливо висловила свою думку, назвавши її «ні жінкою, ні чоловіком».

Окремим приводом для критики став спосіб подорожі. Багато хто запевняв, що саме на суднах і поїздах Енні подолала більшу частину шляху, а не на велосипеді. Всупереч критиці, з кожним етапом слава Енні зростала, її запрошували на бесіди, в яких вона розповідала про свої пригоди.

Більшість історій, розказаних Енні, були щедро приправлені вигадкою. Мандрівниця хвалилася полюванням на тигра в Індії, де її ледь не вбили тубільці, які прийняли її за злого духа, запобігла пограбуванню під час поїздки на поїзді по Європі й, за її словами, стала свідком китайсько-японської війни, хоча дати суперечать її розповіді. І жодного разу за всю поїздку вона не згадала чоловіка і дітей.

Енні вдалося завершити кругосвітню подорож за п'ятнадцять місяців. Історія замовчує, чи отримала вона обіцяні гроші за парі, але завдяки своїй кмітливості Енні й так зуміла чимало заробити. Жінка зробила з себе бренд, причому дуже успішний.

Подорож Енні Коен Копчовські стала набагато комфортнішою та простішою після того, як вона ризикнула змінити сукні на штани.

Після приїзду на батьківщину Енні стала працювати журналісткою, радуючи читачів статтями про свої пригоди. Навіть псевдонім собі придумала: "Нова жінка", натякаючи, що не збирається ні в чому поступатися чоловікам.

Незважаючи ні на що, слава ефемерна, і Енні Коен Копчовські не є винятком. Розмови про неї вщухли, і незабаром всі забули про першу жінку, яка здійснила кругосвітню подорож на велосипеді. Після перебування в газеті Енні працювала продавщицею одягу і померла в 1947 році в Нью-Йорку у віці 77 років.

Джерело

Exit mobile version