НБУ оцінив втрати українських банків через війну

Фото: Корреспондент.net Банківський сектор України вперше за п’ять років став збитковим

Банківська система України втратить 20% кредитного портфеля, збитки банків продовжать зростати.

Українські банки втратять 20% кредитного портфеля через вторгнення Росії. Про збитки фінансовому сектору України розповів у вівторок, 21 червня, заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

«На жаль, ризик повномасштабної війни реалізувався. Це призвело до глибокої кризи, яка матиме далекосяжні наслідки для фінансового сектору. В результаті війни ми очікуємо, що цього року ВВП скоротиться не менше, ніж на третину. Ми очікуємо на прискорення інфляції та перевищення рівня понад 20%», — сказав він.

У НБУ зазначили, що через відрахування до резервів банківський сектор уперше за п’ять років став збитковим.

При цьому збитки банків від кредитного ризику зростатимуть — щонайменше 20% кредитного портфеля.

Згідно зі звітом НБУ, у зоні найбільшого ризику кредити, видані у тимчасово окупованих областях та на територіях, де ведуться активні бойові дії. За даними НБУ, їхня частка становить 13% від загального обсягу іпотеки, виданої за попередні два роки, або 1,7 млрд грн.

НБУ зазначає, позичальникам із проблемними кредитами, закладене майно за якими зруйноване або пошкоджене, будуть необхідні механізми реструктуризації та компенсації збитків для відновлення старого чи купівлі нового житла.

«Втрат за іпотечним портфелем не повинні зазнавати лише банки. Вони мають бути враховані під час розробки механізму компенсації збитків України», — йдеться у звіті.

Станом на кінець травня з початку повномасштабної війни пошкоджено 44 млн кв. м житла, що еквівалентно втратам $39,4 млрд, наводить центробанк дані Київської школи економки.

Нагадаємо, на період воєнного часу в Україні запровадили гарантію у 100% за депозитами фізичних осіб.

Джерело