НБУ оцінив вплив дефіциту електрики на економіку

Фото: Прес-центр НБУ Олексій Шабан очікує меншого стримуючого ефекту енергодефіциту на економічну активність в Україні

Фактичний дефіцит електроенергії у першому кварталі становив 15%, що вдвічі менше, ніж припускалося в січневому макропрогнозі Нацбанку.

Вплив дефіциту електроенергії на економіку України виявився значно меншим, ніж очікувалося. Про це сказав заступник голови Нацбанку Олексій Шабан, повідомила пресслужба регулятора у середу, 27 вересня.

За його словами, по-перше, цьому посприяла вища стійкість енергосистеми. За оцінками НБУ, завдяки швидким ремонтам та теплій погоді фактичний дефіцит у першому кварталі становив 15%, що вдвічі менше, ніж припускалося в січневому макропрогнозі.

По-друге, бізнес та населення виявилися значно стійкішими до відключень електроенергії, зокрема з огляду на закупівлю обладнання для забезпечення енергоавтономності – генераторів, додав Шабан.

За даними Нацбанку, руйнування Каховської ГЕС призвело до тимчасового зменшення гідрогенерації для мінімізації негативного впливу на русло Дніпра. Але завдяки значній кількості опадів вже в липні вона вирівнялася.

НБУ прогнозує, що у IV кварталі 2023 року – І кварталі 2024 року дефіцит електроенергії не перевищуватиме 5%, повідомив Шабан.

Крім того, регулятор очікує меншого стримуючого ефекту енергодефіциту на економічну активність, ніж у минулому році, зокрема завдяки налагодженому імпорту електроенергії. Однак триває підготовка до можливих жорсткіших умов в енергетиці.

Раніше в Укренерго заявили, що енергосистема вистоїть цієї зими. Зараз триває підготовка до опалювального сезону – вже виконано до 80% робіт. Особлива увага приділяється захисту обладнання від можливих обстрілів.

Джерело

Exit mobile version