Названа сума збитків від заборони на імпорт зерна до ЄС

Фото: Getty Images НБУ прогнозує скорочення валютного виторгу аграріїв

Через введення країнами Східної Європи заборони на імпорт продовольства Україна до року втратить 600 млн доларів валютної виручки.

Національний банк України прогнозує скорочення валютної виручки аграріїв до кінця року приблизно на 600 млн доларів через введення країнами Східної Європи заборони на імпорт продовольства. Про це на брифінгу в четвер, 14 вересня, заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
  «У своєму липневому макроекономічному прогнозі ми оцінювали втрати від заборони експорту до сусідніх країн агропромислової продукції приблизно в 600 млн доларів. Наразі ця оцінка залишається більш-менш актуальною», — сказав він.   За словами Ніколайчука, НБУ бачить, що українські експортери в третьому кварталі 2023 році досить ефективно використовували альтернативні канали поставок.   «Ми очікуємо, що вони й надалі зможуть використовувати ці альтернативні поставки у разі, якщо після 15 вересня у нас не відбудеться скасування цієї заборони», — додав заступник голови Нацбанку.

Ніколайчук також зазначив, що є і додаткові ризики, які пов’язані з обстрілами портів на Дунаї.    Нагадаємо, у червні Єврокомісія продовжила до 15 вересня обмеження експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, однак дозволила транзит цих товарів зазначеними країнами.

Брюссель пропонує виділити з бюджету ЄС 600 млн євро на субсидування транзиту українського зерна через Європу.

Джерело