Найцікавіші факти про мови світу

На перший погляд може здатися, що цікаві факти про мови світу не можуть представляти особливого інтересу. Насправді ж ця стаття спростовує таку думку, інформує UkrMedia.

Наприклад, чи відомо вам, алфавіт якого народу містить всього 12 букв? А які банкомати світу працюють на латинській мові, на якій давним-давно ніхто не розмовляє, і яка вважається мертвою?

У цій статті ми зібрали різні цікаві факти, про які ви ніколи не чули. Приємного читання!

Цікаві факти про мови світу

Всього на землі існує близько 7000 мов (і 40 тис. діалектів). Це при обліку того, що в світі всього 252 країни. Але і це ще не настільки дивно. З 7 тисяч мов понад 800 належать жителям Папуа — Нової Гвінеї.

Цікавий факт, що майже 40% близнюків користуються різними формами своєї власної мови. Цей феномен отримав у науці назву — криптофазія.

Існує таке поняття, як планова мову. Це міжнародна штучна мова, яка створена для спілкування. Найпоширеніша штучна мова була створена в 1887 році варшавським окулістом Лазарем Марковичем Заменгофом, у якого був псевдонім Есперанто («Сподівається»). Мову так і називали: Есперанто.

Популярне американське слово «бос» походить від японського «командир відділення». Цей термін вперше почали вживати в середині минулого століття, коли Японія переживала американську окупацію.

Мови світу, іноді дивують своєю образністю. Наприклад, всім нам відомий значок @ в нас називається «собачкою». Але цей символ на івриті називається «штрудель», а в чеській і словацькій мові — «оселедець під маринадом». Хоча найчастіше значок @ в світі називають «мавпочка».

Напевно ви добре знаєте, що столицею Південної Кореї є місто Сеул. Так ось ця назва в перекладі з корейської буквально означає «столиця».

Українська мова багатьом іноземцям здається дуже складною для вивчення. Так ось англомовні товариші, щоб навчити бажаючих вимовляти фразу «я люблю вас», пропонують для тренування схожі за звучанням слова: «yellow blue bus».

Ну а в якій мові є всього 12 букв? Це ротокас, на якій спілкуються жителі острова Бугенвіль, що в Тихому океані. Цікавий факт, що це найкоротший алфавіт в світі. Він передає всього 11 звуків.

А ось найдовший алфавіт в кхмерській (Камбоджа). Він складається з цілих 74 букв. Ось вже воістину різноманітна людина! Пригадується приказка: «У когось суп рідкий, у когось перли дрібні».

Ось ще цікавий факт про мови. Аборигени республіки Суринам спілкуються за допомогою всього лише 340 слів.

Для порівняння скажемо, що українська мова налічує близько 140 тис. слів (без спец. термінів), а англійська — 1 млн., причому мільйонним англійським словом стало «Web 2.0».

У 1977 році в космос було запущено зонди «Вояджер-1» і «Вояджер-2». До них були прикріплені привітання інопланетянам на 55 мовах народів нашої планети.

Французи вражають кількістю відтінків голосних букв. Наприклад, «про» корінний француз може вимовити 13 різними способами.

У ПАР є 11 державних мов, що є абсолютним світовим рекордом.

Якби вас запитали, яка мова найскладніша у світі, щоб ви сказали? Китайська або японська? А може корейська? Ан ні! Найскладнішою, згідно з Книгою рекордів Гіннесса, вважається абазинська мова. На ній розмовляють в Карачаєво-Черкесії.

Буква «о» присутня у 65 мовах світу.

А в якому ж банкоматі можна зняти гроші за допомогою латинського інтерфейсу? Нескладно здогадатися — у Ватикані. Адже там ця мова вважається офіційною, хоча на ній проводиться тільки католицька служба.

В Організаціїї Об'єднаних Націй існує тільки шість офіційних мов: англійська, французька, арабська, китайська, російська та іспанська.

Тепер наведемо найбільш популярні мови світу. Для різних точок світу вони свої:

  • Для Америки і Європи: англійська, іспанська, французька, німецька, португальська;
  • Для території колишнього СРСР та країн СНД: російська;
  • Окремо йдуть східні мови: японська і китайська;
  • Для країн Азії: хінді та арабська.

Найпоширенішою мовою в світі вважається китайська, так як на ній розмовляє близько 1,2 млрд. чоловік.

Страшно подумати, але в 19 столітті символ амперсанд «&» був 27-ою буквою англійського алфавіту.

Найвідомішим поліглотом в історії, здібності якого були задокументовані, є італійський кардинал Джузеппе Меццофанті (1744-1849).

Він знав до 100 мов світу, причому в розмові спокійно міг переходити з китайської на арабську, з англійської на давньоєврейську або турецьку. З ним особисто зустрічалися Олександр Суворов і Микола Гоголь. Він спілкувався з ними, зрозуміло, російською мовою.

Великий Байрон писав про Меццофанті:

«Це лінгвістичне диво, йому варто було б жити в часи вавилонського стовпотворіння, щоб бути загальним перекладачем. Я перевіряв його на всіх мовах, на яких знаю хоч одне слово лаяння, так він вразив мене настільки, що я готовий був вилаятися по-англійські».

Джерело

Exit mobile version