Нафтові доходи Росії максимальні за рік — МЕА

Фото: Совкомфлот «Цінова стеля» на російську нафта перестала працювати

Російська нафта марки Urals торгувалася в серпні в середньому близько $70/барель, що на $10 вище за встановлену країнами G7 «цінову стелю».

За підсумками серпня доходи Росії від нафтового експорту збільшилися ще на $1,8 млрд – до $17,1 млрд – і стали максимальними з осені 2022 року. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), оприлюдненому у середу, 13 вересня.

Вказано, що зростанні російських доходів відбулося за рахунок зростання цін на нафту, що компенсувало зниження обсягу поставок.

В серпні поставки нафти і нафтопродуктів з Росії скоротилися на 150 тис. Баррелів на добу (б/д) – до 7,2 млн б/д.

Постачання нафти Росією до Індії та Китаю знизилися до 3,9 млн б/д у серпні, але все ще перевищують 50% від загального обсягу експорту.

Також зазначено, що російська нафта марки Urals торгувалася в серпні в середньому близько $70/барель, що на $10 вище за встановлену країнами G7 «цінову стелю».

За оцінкою аналітиків, першого тижня у вересні середня вартість Urals становила $75/бар.

Раніше Міністерство фінансів Росії повідомило, що середня ціна на провідний сорт Urals у серпні  піднялася до 74 доларів за барель, що значно перевищує максимальну межу.

У свою чергу ЗМІ повідомили, що країни G7 та їх союзники відклали перегляд схеми обмеження цін на російську нафту, незважаючи на те, що російська сировина торгується вище ліміту.

А у США взагалі заявили, що «цінова стеля» на російську нафту працює.

Джерело