Нафтогаз очікує подальшого падіння видобутку газу

Фото: Reuters Видобуток газу продовжить падати через війну, каже Вітренко

Через війну рівень видобутку газу цього року може впасти на 3-6%. За оцінками експертів — до 16 млрд кубометрів.

Цьогоріч очікується падіння видобутку газу в Україні на 3-6%, заявив голова Нафтогазу Юрій Вітренко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в п’ятницю, 27 травня.

«У Нафтогазу було зростання до війни: ми з кінця минулого року переломили тенденцію і почали нарощувати видобуток. Через війну він почав падати на 3-4-5%. Щороку ми прогнозуємо, що буде зниження на 3-6%, але за поточних тенденцій це точно навіть не 10%», — сказав він.

Вітренко заявив, що не бачить підстав для приватних компаній скорочувати обсяги видобутку, незважаючи на те, що експорт газу наразі закрито.

«Ми, як великий гравець на цьому ринку, розуміємо: та ціна, яка є на ньому, зокрема за якою ми купуємо газ у приватних компаній, вона вища, ніж найбільша рента і всі витрати на видобуток, які можуть бути. Тому жодних підстав для приватних компаній скорочувати видобуток немає, а навпаки. Це я вже не говорю про патріотизм, тому що податки від видобутку газу є дуже важливими для країни, як і енергетична незалежність», — сказав глава Нафтогазу.

Загалом учасники ринку прогнозують, що цього року видобуток газу знизиться до 16 млрд куб. м порівняно з 19,8 млрд куб. м 2021 року (падіння на 2,2%).

Нагадаємо, на час війни влада підвищила ренту на видобуток газу. Надприбуток, починаючи від $401/тис. куб. м, розраховуватиметься за підвищеною ставкою, яка для старих свердловин більша у 2,2 рази, для нових — утричі.

Джерело