Національна служба здоров’я України представила результати моніторингу медичних закладів Львівщини

Національна Служба Здоров’Я України Представила Результати Моніторингу Медичних Закладів Львівщини (1)

Під час заходу обговорили надання медичних послуг, створення наглядових рад та вирішення викликів у забезпеченні якості медичної допомоги.

Сьогодні, 23 вересня, відбулась зустріч Національної служби здоровʼя України з головами територіальних громад та надавачами спеціалізованої медичної допомоги Львівської області. 

Під час події Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак презентувала результати моніторингу роботи медичних закладів регіону за Програмою медичних гарантій. 

Зокрема, обговорювали надання таких пакетів медпослуг: медична допомога при гострому мозковому інсульті, медична допомога при інфаркті міокарда, допомога при пологах і допомога новонародженим.

Також розглянули питання створення наглядових рад, їхню необхідність та переваги для керівників і власників медичних закладів вже зараз, ще до того, як їх створення стане обов’язковою умовою укладання договорів з Національною службою здоров’я України.

Під час моніторингів Національна служба здоров’я України перевіряла, чи надають медичні заклади послуги в межах пакетів, оплачених державою, безоплатно, якісно та вчасно.

За словами Наталії Гусак, Львівщина має багато закладів, які можуть слугувати прикладом для всієї України. Однак, є низка викликів, які необхідно вирішити.

«Безпечні та безоплатні послуги для пацієнта – це саме те, за що НСЗУ сплачує медичним закладам кошти за договорами. Для нас принципово, щоб ці послуги надавались якісно та в повному обсязі. І моніторинг дає нам можливість аналізувати роботу лікарень, бачити порушення та реагувати на них. Так, на Львівщині моніторинг показав, що в п’яти лікарнях приймали пологи, не маючи договору з НСЗУ за відповідним пакетом. Такі заклади не можуть забезпечити якісне надання послуги – невідповідність вимогам НСЗУ означає, що лікарі не мають достатньо практики і медзаклад не має необхідного обладнання. Раніше такі пологи оплачувалися за пакетом зі стаціонарних медпослуг, але з наступного року НСЗУ не буде їх оплачувати взагалі» – говорить Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

Наталія Гусак наголосила на відповідальності керівників і власників за виконання програми, враховуючи підписані договори, а також на можливих наслідках у разі невиконання зобов’язань.

«Ми повинні зосередити увагу на ключових аспектах, які потребують вдосконалення. Національна служба здоров’я України має ресурси, але не фінансуватиме неякісні або формально надані послуги. Важливо, щоб медичні заклади були конкурентоспроможними, надавали якісні послуги й діяли виключно в межах професійної та добросовісної конкуренції. Співпраця між закладами є критично важливою. Головна мета — благополуччя пацієнтів», – зазначив заступник очільника Львівської області Іван Собко.

Корисним для пацієнтів стане новий дашборд, який вже доступний на сайті НСЗУ «Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги»< (http://surl.li/wqyvcr

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version