На Львівщині стартував «Інтенсив цифрової безпеки для школярів»

Інтенсив цифрової безпеки для школярів

Кіберзахист є важливим аспектом нашого життя, що дає змогу вберегти системи, мережі та пристрої від зловмисних втручань.

Саме тому у межах місяця цифрової грамотності протягом 2-4 листопада Львівська обласна військова адміністрація спільно із Львівським національним університетом імені Івана Франка проводить ексклюзивний онлайн-івент «Інтенсив цифрової безпеки для школярів».

Це якісний освітній майданчик для тинейджерів, де кожен зможе ознайомитись, засвоїти, закріпити знання, навички та вміння в напрямку цифрової безпеки. Упродовж курсу учасники дізнаються, якими є галузі кібербезпеки та загалом ознайомляться з роботою тестування на проникнення, виявленням, запобіганням та захистом системи від кібератак.

Партнером інтенсиву стала компанія GlobalLogic — одна із ІТ-лідерів у напрямках розробки, безпеки, блокчейну тощо. До участі в проєкті зареєструвалося близько 700 учасників — учнів шкіл Львівської та інших областей України. Це є підтвердженням того, що питання цифрової грамотності сьогодні є особливо актуальним для молоді, адже в часі повномасштабної війни такі знання є необхідністю.

Під час відкриття інтенсиву всіх присутніх привітав Олександр Кулепін, заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Львівської обласної військової адміністрації:

«На Львівщині стартував місяць цифрової грамотності і вже сьогодні у Львівському університеті розпочався інтенсив цифрової безпеки для школярів задля підвищення обізнаності молоді щодо ризиків і загроз в кіберсфері. Учасники курсу навчаться як їх уникати чи протидіяти їм. Хочу від імені Львівської ОВА подякувати Львівському університету за ініціативу та лідерство у реалізації проєкту. Дуже радий, що сьогодні можемо поділитися цим досвідом із вами, і хочу зазначити, що такий кіберкурс зовсім нещодавно пройшли також держслужбовці, тож ваш рівень по закінченні відповідатиме рівню цифрової грамотності управлінців нашої держави», — зазначив Олександр Кулепін.

Звернувся до учнів та спікерів також проректор Львівського університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. «Насправді мені, як представнику Львівського університету, закладу вищої освіти із багатолітньою історією, дуже приємно відвідувати такі заходи, адже ти бачиш, як молодь інтелектуально зростає і мимоволі черпаєш для себе щось нове. Із прикладами кіберзлочинності у житті Університету ми зустрічаємося часто, тож дуже важливо вміти правильно діяти при тому чи іншому виді загрози. Разом із Львівською ОВА ми ставили собі за мету створити якісний освітній майданчик для молоді, де кожен зможе здобути знання для протидії загрозам, які насправді чатують звідусіль», — сказав Віталій Кухарський.

Проректор нагадав, що однією із найпопулярніших освітніх програм серед вступників є «Кібербезпека», студентами якої є молоді люди з усієї України.

Перший день навчання був насичений, адже всі присутні мали змогу почути про безпеку та протидію російській агресії у кіберпросторі від старшого інспектора 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, капітана поліції Валерії Івкової. Також на учнів чекала ще одна цікава лекція про професію консультанта з технологічних ризиків від керівника групи технологічних ризиків глобальної багатопрофільної організації EY Ukraine Дмитра Лазученкова.

Упродовж четверга та п’ятниці учасники матимуть змогу відвідати не менш важливі зустрічі із представниками компаній Eleks, SoftServe, GlobalLogic, Львівським ІТ-кластером, Національного координаційного центру з кібербезпеки. Саме тут учасники матимуть змогу детальніше вникнути у теми кібератак, кіберзлочинності, хакерства, кібергігієни в умовах війни та аналізу російської кіберзброї.

Також учні відвідають презентацію освітньої програми «Кібербезпека», яку презентуватиме доктор фізико-математичних наук факультету прикладної математики та інформатики Петро Венгерський.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації