На Львівщині провели всеукраїнський семінар з розвитку ще одного інклюзивного виду спорту

На Львівщині Провели Всеукраїнський Семінар З Розвитку Ще Одного Інклюзивного Виду Спорту (7)

Семінар відвідали представники Львівської, Тернопільської, Дніпропетровської, Одеської, Вінницької областей.

Захід провели у межах проєкту управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації «Ліга Нескорених», націленого на фізичну та психологічну реабілітацію військових через спорт.

Семінар відвідали представники Львівської, Тернопільської, Дніпропетровської, Одеської, Вінницької областей.

Як комунікувати з ветеранами та їхніми рідними, чому соціалізація це складний і доволі індивідуальний процес та яку функцію на цьому шляху відіграє адаптивний спорт: про це та багато іншого розказала фізична терапевтка центру UNBROKEN, засновниця благодійного фонду ROXY Роксоляна Шміло. 

«Ветерани війни заслуговують на повагу та шанобливе ставлення з боку цивільного населення. Правильне спілкування не лише демонструє їхній внесок у захист Батьківщини, а й допомагає зцілювати душевні рани та полегшувати їхнє повернення до цивільного життя», – переконана Роксоляна Шміло.

Керівник Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи імені Юрія Кутенка, майстер  спорту з боротьби самбо Роман Шміло розповів про адаптацію традиційного бойового мистецтва для осіб з інвалідністю. Адже на базі КДЮСШ вже декілька місяців проводять безкоштовні заняття для поранених військових з цього виду спорту у межах «Ліги Нескорених» (https://youtu.be/mC-u02x70WU?si=ede2cpiypHdY3yL6< ).

«В інклюзивному самбо техніки адаптуються під фізичні можливості учасників. Тут є спеціальні вправи для розвитку сили, гнучкості та координації. Тренування проводимо в змішаних групах, де всі учасники можуть взаємодіяти та підтримувати один одного. Тут панує атмосфера взаємоповаги та підтримки», – розповів Роман Шміло. 

Згодом відбулося практичне тренування з інклюзивного самбо. 

«Це лише один з адаптивних видів спорту, якими можуть займатися військові в межах «Ліги Нескорених». На Львівщині ветерани війни можуть обрати для себе будь-який вид, який розвивають у низці обласних спортивних закладів: КДЮСШ ім. Юрія Кутенка, дитячо-юнацькій спортивній школі для осіб з інвалідністю «Галичина», Львівському регіональному центрі «Інваспорт», спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву «Веслярик» та комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі імені Дмитра Сидорука. Раді були поділитися нашим досвідом з колегами з інших областей. Через спорт прагнемо висловити підтримку та подяку нашим військовим, які захищали нас від російського загарбника», – зазначає начальник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Читайте також: Львівські спортсменки здобули золото і срібло на чемпіонаті Європи з боротьби

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації