На Львівщині під час Дня знань будуть дотримуватися інформаційної тиші про час і місце проведення заходів

Фото ілюстративне/джерело: Волинські новини

Через війну та безпекову ситуацію чимало учнів та вчителів не святкуватимуть старт нового навчального року. У деяких школах при цьому придумали цікаві заміни традиційних лінійок. Як відбудеться День знань у школах різних міст та регіонів України, повідомляє «24 Канал».

Як відбудеться День знань у школах України

Львів і область

На Львівщині школам рекомендували утриматися від святкових лінійок 1 вересня. Але остаточне рішення ухвалюють на місцях. Ніхто не може заборонити батькам і вчителям організувати свято у День знань. Однак в ОВА порадили таке свято організовували лише для учнів 1 та 11 класів і не поширювати в мережі дані про час проведення.

Івано-Франківськ

В Івано-Франківську не планують проводити традиційних масових «дзвоників і лінійок» 1 вересня, уточнив очільник міста Руслан Марцінків. Все ж додав, що кожна школа самостійно ухвалює рішення щодо того, у якому форматі відбудеться День знань.

У департаменті освіти міста при цьому рекомендували не проводити «радянські перші дзвоники», як це було раніше. Натомість організувати ярмарок-аукціон чи виготовити якісь речі і передати для ЗСУ. Та для першокласників все ж планують організувати свято.

Луцьк

У Луцькій міськраді повідомили, що рішення про те, чи організовувати святкові лінійки, ухвалюватимуть директори шкіл. Однак закладам освіти рекомендують обмежити урочистості.

Рівне

Традиційних лінійок 1 вересня у школах Рівного не буде. З огляду на безпекову ситуацію у міському управлінні освіти рекомендували очільникам ліцеїв та гімназій на День знань провести лише відкриті уроки, зустрічі чи екскурсії.

Харків і область

Чи відбудуться святкові лінійки у школах Харківщини, чиновники не повідомляли. Однак, зважаючи на складну безпекову ситуацію в області та постійні обстріли з боку Росії, очного святкування 1 вересня швидше за все не буде.

Полтава і область

На Полтавщині святкування початку навчального року, зокрема святкові лінійки, заборонили, повідомив очільник ОВА Дмитро Лунін.

Дніпро і область

Чи організують святкові лінійки у школах на Дніпропетровщині, залежатиме від безпекової ситуації. Гучних святкувань точно не буде. На святкування можуть збирати учнів, батьків та вчителів окремими групами, аби усіх у разі тривоги помістило укриття навчального закладу. Можливо, зберуть на урочистості лише учнів 1 та 11 класів, або декілька паралелей.

Миколаївщина

На Миколаївщині у школах очно не святкуватимуть початок навчального року заради безпеки, розповів глава ОВА Віталій Кім. За його словами, святкових лінійок точно не буде. 1 вересня у зоні небезпеки, тобто у 100 кілометровій зоні, переважно відбуватиметься онлайн.

Так, бачимо, що чимало шкіл не організовуватиме традиційні святкові лінійки 1 вересня. При цьому їх можуть замінити на екскурсії, подорожі, квести та збори для ЗСУ.Зауважимо, що на День знань у школах України також відбудеться перший урок, який присвятять темі ментального здоров’я під назвою «Ти як? Повертаємось до школи».

Читайте також: замість квітів вчителям на 1 вересня у Львові закликають зробити донат на реабілітаційний центр.

Київ і область

У столиці України та на Київщині 1 вересня відбудеться без гучних святкових лінійок у школах через безпекову ситуацію. У КМДА при цьому повідомили, що традиційну першовересневу лінійку замінять на:

прогулянки визначними місцями;

екскурсії;

квести;

подорожі;

святкові лінійки онлайн.

 

Джерело