На Львівщині обговорили процеси справедливої трансформації у вугільних громадах Львівської та Волинської областей

На Львівщині Обговорили Процеси Справедливої Трансформації У Вугільних Громадах Львівської Та Волинської Областей (8)

Основним акцентом стало створення нових економічних можливостей для мешканців та покращення якості їх життя.

Сьогодні, 24 червня, на Львівщині відбулася зустріч, присвячена питанням справедливої трансформації у вугільних громадах Львівської та Волинської областей.

Під час зустрічі представники обласних та районних державних адміністрацій, громадських організацій та місцевих громад висловили свої думки щодо поточних викликів і перспектив розвитку, які постали перед вугільними громадами в умовах поступового відмовлення від вуглевидобувної галузі. Основним акцентом стало створення нових економічних можливостей для мешканців та покращення якості їх життя.

«Для нас надзвичайно важливою є підтримка міжнародних партнерів у всіх галузях сьогодні. Проєкти, які ми розробляємо на довгострокову перспективу, мають високий пріоритет для нас. Червоноградський вугільний мікрорегіон однозначно стикається з ідентичними проблемами, що й вугільні регіони за кордоном. І, напевно, трансформація цього процесу була б легшою без повномасштабного вторгнення та руйнації нашої енергетичної інфраструктури. Сьогодні я хочу висловити подяку GIZ та народу Німеччини за їхню співпрацю та підтримку. Програми та проекти, які ми реалізуємо з вашою підтримкою, спрямовані на створення умов для сталого економічного зростання, зниження впливу на довкілля та підвищення якості життя місцевих жителів», – зазначила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.

Червоноградський міський голова Андрій Залівський презентував активності та результати проєкту у Червоноградській громаді. Особливу увагу приділив викликам, пов’язаним із змінами в енергетичній політиці та необхідність переорієнтації на альтернативні джерела енергії.

«Сьогодні ми раді тому, що наші спільні активності в Львівській області перетворились на такий величезний процес, який вже не можна зупинити. Ми позиціонуємо Червоноградський вугільний мікрорегіон, так само як гірський мікрорегіон як території, що потребують першочергової підтримки обласної влади для збалансованого просторового розвитку усього регіону. Протягом останніх трьох років у мікрорегіоні проводились значні зміни, спрямовані на розширення економічних можливостей та зменшення залежності від вугільної промисловості. Основні напрямки включають диверсифікацію економіки через приваблення інвестицій у переробну промисловість та сільське господарство, а також підтримку інновацій та підприємництв», – зауважив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Важливим етапом стало також обговорення державної цільової програми з питань справедливої трансформації, яку представила голова експертної групи при Секретаріаті Кабінету Міністрів України Валентина Москаленко.

Нагадаємо, процес справедливої трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону реалізовують в межах проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України, що впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine) за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.

За підтримки GIZ вже реалізовали кілька ключових проектів, включаючи модернізацію системи професійної освіти та ініціативи в сферах енергоефективності та охорони довкілля.

Один з важливих етапів – створення умов для проживання ветеранів подій, спрямованих на енергозбереження в об’єктах соціальної сфери, що охоплює 600 ветеранів, 5 територіальних громад та 5 закладів бюджетної сфери.

Далі будуть реалізовані екологічні проекти та ініціативи з теплопостачання, спрямовані на покращення якості повітря та зменшення відповідальності від вугільної промисловості.

Читайте також: На Львівщині розпочали реалізацію 8 проєктів, які фінансує Європейський інвестиційний банк

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version