На Львівщині нагородили переможців обласної літературної премії ім. Катерини Мандрик-Куйбіди

Нагородження лауреатів премії ім. К. Мандрик-Куйбіди 2022

Премію призначають у галузі національного державотворення за кращий літературний твір на патріотичну тематику.

Захід відбувся у приміщенні Львівської обласної організації Спілки письменників України у Львові.

Премію присуджують щорічно авторам нових поетичних і прозових  творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу і яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю і незалежність.

Лауреатами обласної літературної премії  імені Катерини Мандрик-Куйбіди 2022 стали:

  •       І премія – Оксана Лозова (Львів) за книги «Цвіт коріння» і «Час не минає»
  •       ІІ премія – Петро Шкраб’юк (Львів) за книгу «Портрет з осені»
  •       ІІІ премія – Ганна Вівчар (Львів) за книгу «Мушля часу».

Сьогодні нагородні дипломи лауреатам вручили профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, керівниця Благодійного фонду Святої Марії Магдалини (партнера Спілки) Іванна Михайлишин та син Катерини Мандрик-Куйбіди, екс-мер Львова, очільник Національної академії управління персоналом при Президентові України Василь Куйбіда. 

«Львівська обласна військова адміністрація виконує свою державотворчу і нормотворчу місію, пам’ятаючи про таких особистостей як Катерина Мандрик-Куйбіда. Напевне періодично історія обирає тих, на кого ми усі  маємо рівнятися. Ця премія — це маленька частинка того, що ми могли би вкласти в знак пам’яті визначної поетеси.

Підтримка української книги — завжди на часі, особливо тепер! Обласна адміністрація напрацьовує механізми, які дозволять закупляти зараз книги для поповнення бібліотечних фондів, а саме ми працюємо над пропозицією до уряду зробити одним з  пріоритетів під час війни фінансування видавництва книг. Закликаю також власною ініціативою підтримувати українське книговидавництво. Треба розвивати все українське — адже хто, як не ми!», — зазначив Іван Собко..

Модерував церемонію нагородження Заслужений діяч мистецтв України, письменник Олесь Дяк. Участь у заході взяли члени ЛОО Спілки письменників України, партнери ЛОО та від імені департаменту з питань культури, національностей те релігій Львівської ОВА заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор.

Нагадаємо, засновниками Премії є Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське Братство ОУН – УПА. Заснували премію у 2015 році. 

Грошова винагорода премії становить 50 000 грн. Ці кошти розподіляються між усіма лауреатами. 

До розгляду приймаються збірки поезій українською мовою, що були опубліковані протягом останніх трьох років. Крім того, до розгляду не допускаються твори, що вже були відзначені іншими літературними преміями. Здобувачі Премії не обмежені проживанням на території Львівської області.

Довідково:

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень, мати екс-мера Львова Василя Куйбіди. 17-річною стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

Дмитро Павличко присвятив п. Катерині статтю «Провісниця свободи», де, зокрема, зазначає: «Слово Катерини Куйбіди несе в собі заряд такої мужності, непокори й людяності, які стають зразками високоморального життя для сучасних і майбутніх поколінь української нації. Це безперечно поезія великої, натхненної боротьбою за українську державність душі, що сформувалася не з учнівського, надуманого патріотизму, а з конкретних вражень життя учасниці збройних змагань за нашу національну свободу».

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації