На Львівщині латвійська режисерка презентувала першу частину документальної трилогії під назвою «Добрий день, ми з України»

Фото: Львівський палац мистецтв (1)

Сьогодні, 28 березня, у Львівському палаці мистецтв відбулась прем’єра фільму латвійської режисерки Жакліни Ціновської «Нульове громадянство Лінояса».

Жакліна вже більше року живе в Україні і знімає серію документальних фільмів. Стрічка «Нульове громадянство Лінояса» є першою частиною документальної трилогії під назвою «Добрий день, ми з України».

«Хотіла б, щоб цей фільм подивились глядачі по всьому світу, щоб всі побачили ці кадри. Це потрібно знати та показувати світові реальну картину сьогодення без фальші та прикрас. Зараз важливо нагадувати, якою ціною виборюється наша незалежність та можливість прокидатися зранку, фіксувати як злочини росії, так і стійкість, відвагу, мужність наших оборонців. Ми маємо робити все для перемоги. Дякую режисерці Жаклін Ціновській за створення фільму, незважаючи на всі труднощі, перешкоди та небезпеку, а також всім, хто долучився до організації показу фільму», – поділилась директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк.

Перша частина розповідає про героїчних захисників України, на «нульовій» лінії, а це не лише професійні військові, а й митці, бізнесмени, які залишили свій бізнес, щоб захищати свою країну, психологи, музиканти та представники інших професій, які пішли захищати свою Україну.

«Я дякую вам, адже ви нас захищаєте – це дуже важливо. Ви унікальні і дуже сильні люди. Я приїхала в Україну вперше в серпні 2022. Багато з моїх колег знімають новини і роблять відео про ті жахливі події, які відбуваються в Україні. Але я хочу зняти внутрішній світ. Перша частина називається «Як вижити на нулі», там я була двічі, і це жахливе відчуття, але я почувалась в безпеці, бо за моєю спиною були українці і мене оберігали. Я спілкувалась з різними людьми: військові, митці, актори, звичайні люди, бізнесмени, поліцейські… І я хотіла передати ідею як вижити на «нулі» на передовій.

Друга частина фільму буде про жителів, які проживають там і як їм допомогти. Третя частина – про медиків», – зазначила режисерка Жаклін Ціновська.

Подію організували у співпраці Українського Фотографічного Товариства УФОТО, Львівський Фотомузей, Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» та Львівського палацу мистецтв. Показ відбувся за підтримки Почесного консульства Латвійської Республіки у Львові.

Читайте також: Учасники мистецького співтовариства «Стратегічна майстерня» напрацьовують пріоритети для подальшого розвитку Львівського палацу мистецтв

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version