На Львівщині запрацював новий територіальний сервісний центр МВС

Послуги МВС стають ще доступнішими для жителів Львівщини.

У Жовкві свої двері відкрив новий територіальний сервісний центр МВС 4650. На Львівщині він став 10 за рахунком та першим відкритим в Україні від початку повномасштабної війни, повідомляє Львівська військова адміністрація.

За словами заступника начальника Львівської ОВА Олександра Кулепіна, відкриття сучасного територіального сервісного центру МВС – це насамперед покращення надання послуг населенню. І сервісні центри, і ЦНАПИ наближають послуги до жителів області.

«За своїм форматом ТСЦ можуть нагадати мешканцям області наші ЦНАПи, особливо ті нові, які ми відкриваємо за останні роки. У нас зараз вже більш ніж в 50-ти громадах є ЦНАПи. І це одна і таж справа – наблизити всі послуги державні, місцеві, обласні до мешканця, щоб йому було зручно жити в Україні. Важливою є і цифровізація послуг. До речі, сьогодні вже можна і перереєструвати машину у «Дії», міняти паспорт, посвідчення водія тощо. Однак ми знаємо, що не всі люди мають «Дію», не всі вміють в цьому розібратись, тому це питання рівності доступу до адміністративних послуг», – зазначив він.

Як розповів керівник Регіонального сервісного центру Олександр Малашко, раніше частина жителів Жовківської громади, щоб отримати необхідні послуги, їздила до Львова та Червонограда. Були й такі, що звертались і у Новояворівськ та Жовкву. Люди долали шлях відстанню від 25 до 100 км, вистоювали годинні черги. Новий же ж сервісний центр дозволить розвантажити Львів, полегшить роботу територіальних сервісних центрів, в такий спосіб пришвидшить надання послуг громадянам.

Сервісний центр МВС 4650 надає повний спектр послуг. Тут можна швидко зареєструвати авто, замінити необхідні дані в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу або ж посвідчення водія, а також скласти теоретичний та практичний іспит з навичок водіння для отримання посвідчення водія.

Відтак, з пакетом необхідних документів людина звертається на стійку інформації, отримує відповідний талончик. Очікує виклику в залі, опісля – звертається безпосередньо до адміністратора. До прикладу, якщо це послуга, яка передбачає огляд транспортного засобу, тоді після того як адміністратор надрукує заяву, людина проїжджає на огляд, експерт оглядає авто, власник здійснює всі платежі і вже з документами повертається до адміністратора. Після цього очікує на свідоцтво про реєстрацію і номерні знаки.

Однією з особливостей ТСЦ 4650 є близьке розташування до прикордонного міста Рава-Руська, що дає можливість в умовах «0 розмитнення ТЗ» обслуговувати не лише жителів Жовківської міської територіальної громади та навколишніх населених пунктів, але й створює комфортні умови для громадян, які розмитнили транспортні засоби і бажають їх зареєструвати.

Як розповів заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий, який також взяв участь у відкритті, після прийняття Закону України про так зване «0 розмитнення» кардинально зріс попит на реєстрацію відповідних автомобілів. В області – майже у 4 рази збільшилась потреба у таких послугах. А це свою чергою, величезне навантаження на сервісні центри. Відтак, для вирішення цієї ситуації та наближення послуг до жителів громад створюють додаткові сервісні центри, а також ухвалюють і інші законодавчі рішення, як от делегування на ЦНАПИ перереєстрації, реєстрації, а також зняття з обліку вживаних ввезених автомобілів.

Працюватиме територіальний сервісний центр МВС 4650 з понеділка по п’ятницю з 09:00-18:00 год, та в суботу з 09-16:45 год.

Джерело