На Львівщині викрили мільйонні махінації з видобутком вугілля

Фото: Національна поліція України На Львівщині підозру отримала група посадовців та «смотрящий» за шахтою

Лише за шість днів у лютому «бізнес» з розкрадання надр приніс організаторам схеми 2,4 млн гривень прибутку.

У Львівській області правоохоронці викрили масштабні махінації з видобутком вугілля на мільйони гривень. Підозру отримала група посадовців та «смотрящий» за шахтою. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в середу, 19 червня.

Правоохоронці ліквідували злочинну схему з розкрадання надр. Встановлено, що до її організації причетні «смотрящий» за шахтою та її директор. Щоб провернути оборудку, залучили головного інженера та начальника технологічного комплексу державного підприємства.   Вони, за вказівкою організаторів, вносили до щоденних звітів про видобуток вугілля фіктивні дані. Це дозволяло накопичувати необліковані залишки продукції, яку вивозили з території шахти під виглядом відходів на так звані перевалкові майданчики. Надалі вугілля, без відображення у бухгалтерському обліку, реалізовували підконтрольним фірмам.   У лютому 2024 року силовики провели обшуки на шахті, перевалкових майданчиках та за місцями мешкання фігурантів. Тоді вилучили документи «подвійної бухгалтерії», робочі журнали та чорнові записи. Крім того, запобігли спробі вивозу необлікованого вугілля.   Правоохоронці встановили, що добовий видобуток, зазначений в офіційних документах, був утричі менший за фактичний. До прикладу, в одному офіційному добовому звіті до профільного міністерства фігуранти показали 80 тонн видобутого вугілля замість 240. Наразі вже підтверджено, що лише за шість днів у лютому 2024 року їхній «бізнес» з розкрадання надр приніс майже 2,4 млн гривень прибутку.

  Учасникам злочинної групи повідомили про підозру. Йдеться про директора, головного інженера та начальника технологічного комплексу шахти, а також «смотрящого» за державним підприємством. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.   Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше викрили чинних та колишніх службових осіб Одеської митниці у зловживанні службовим становищем, що надало змогу компанії-експортеру соняшникових культур ухилитись від сплати податків.

У Кривому Розі на ремонті шкільних укриттів розікрали мільйон гривень 

Джерело

Exit mobile version