На Львівщині до каналу переправлення ухилянтів за кордон були причетні митники та прикордонники. ФОТО | Кримінал Львівщини

1639

Серед фігурантів — працівники прикордонної та митної служб та їх двоє спільників. За сприяння у безперешкодному перетині кордону чоловіків призовного віку фігуранти отримували 6000 доларів США.

Службовці прикордонної, митної служб та двоє місцевих мешканців налагодили злочинну схему перетину кордону чоловіками, які намагалися уникнути мобілізації. Співробітники прикордонної та митної служб не вносили інформацію до відповідних баз про виїзд чоловіків призовного віку з території України. Їхні спільники займалися пошуком осіб та вели перемовини щодо деталей «трансферу». Час та місця «потенційному клієнтові» повідомляли за кілька годин до перетину. Натомість отримували 6000 доларів США, які надалі розподілялися між всіма учасниками «схеми».

Заходи з викриття протиправної діяльності проходили у два етапи. 25 травня оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області та слідчі обласної поліції затримали одного з учасників угруповання — місцевого мешканця — під час отримання 6000 доларів США.

Поліцейські спільно з ДБР затримали прикордонника, митника та ще одного спільника. Раніше правоохоронці задокументували ще один факт отримання зловмисниками аналогічної суми.

За результатами обшуків вилучили майже 20 тис. дол. США, 5 тис. євро та іншу валюту. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.

Кримінальні провадження відкриті за статтями 332 та 368 Кримінального кодексу України, процесуальне керівництво яких здійснюють Львівська обласна прокуратура та Львівська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

За матеріалами поліції Львівської області

Джерело