На горі Парашці створили перший на Львівщині туристичний прихисток — Новини Стрий

У суботу, 11 листопада пластуни відкриють прихисток на горі Параска (Парашка) на спомин про загиблого на війні Тараса Гаврилишина.

Це буде гірської оселі для мандрівників із вільним безоплатним доступом, поруч з туристичним маршрутом 504 на південному схилі г. Парашка. Вона також стане захистом від вітру та дощу.

Оселя розділена на три частини: 

  • тераса перед входом із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян; 
  • приміщення для туристів з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб; 
  • службове приміщення лісників: з двоярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом.

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, зведенням цієї оселі вшановують памʼять пластунаТараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня “Чорноморці”. Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону. 

Задля втілення цієї ідеї кошти збирали серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема, США, а також родина Тараса. Більше ніж 500 тисяч гривень зібрали через спільнокошт, вікна та двері подарувала пластунам приватна компанія “Екран-вікносвіт”, частину дерева дав “Галсільліс”.

Туристичний прихисток після відкриття передадуть на баланс Національного парку “Сколівські бескиди” для подальшого догляду та експлуатації у рекреаційних цілях. 

Джерело