МВФ не погіршуватиме світовий прогноз на 2023 рік

Глава МВФ Крісталіна Георгієва

Цей рік буде важким, але доки люди мають роботу, економіка триматиметься, вважає глава фонду.

Незважаючи на те, що важкий період у світовій економіці триває, Міжнародний валютний фонд не планує вкотре знижувати прогноз зростання глобальної економіки у 2023 році, який зараз становить 2,7%. Про це у четвер, 12 січня, повідомила у Вашингтоні виконавчий директор МВФ Крісталіна Георгієва.

За її словами, 2023 рік буде черговим важким для світової економіки, і перемогти інфляцію не вдасться, проте, якщо не відбудеться непередбачуваних подій, потреби погіршувати прогнози не буде.

Глава МВФ наголосила, що нинішній світ більш схильний до криз, і світовій спільноті слід бути готовим до найнесподіваніших ризиків, зокрема, кліматичних катастроф, потужних кібератак або ескалації війни Росії в Україні, наприклад у зв’язку з можливим застосуванням ядерної зброї.

Глава МВФ: Побоювання щодо зростання цін на нафту не виправдалися

Георгієва зауважила, що побоювання щодо стрибка цін на нафту не виправдалися, і ринки праці показують стабільність.

«Позитивна новина полягає у стійкості ринків праці. Поки люди мають роботу, вони витрачають гроші, незважаючи на високі ціни… І це допомогло економіці», — цитує Георгієву агентство Reuters.

11 жовтня МВФ знизив прогноз зростання глобальної економіки в 2023 році з 2,9 до 2,7%.

«Говорячи коротко: найгірше ще попереду, і для людей 2023 буде сприйматися як рецесія», — наголосив тоді директор Дослідницького департаменту МВФ П’єр-Олів’є Гурінш.

Джерело: Російська служба DW

Джерело