Молдова відповіла Газпрому на «осілий» газ в Україні

Фото: Андрей Спыну / Facebook Андрій Спину відповів на заяву Газпрому

Газпром брехливо звинувачує Україну та Молдову. Але країни разом здобудуть енергетичну незалежність, зазначив Андрій Спину.

Так званий російський газ, що осів в Україні, є резервами Молдови. Про це повідомив віце-прем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину у Facebook вранці у середу, 23 листопада.

«Газпром, у звичному нам стилі, недружньому, погрожує нам подальшим скороченням постачання газу. Вони брехливо звинувачують Україну та Молдову… Обсяги газу в Україні, на які посилається Газпром, — це наша економія та наші резерви, які ми зберігаємо в Україні. Зрозуміло, що ці обсяги оплачувались і будуть оплачуватись нашою країною», — написав Спину.

За його словами, резерви Молдови досягли вже 200 млн кубометрів газу.

«Тиск, шантаж, погрози більше не потрібні. Разом ми здобуваємо нашу енергетичну незалежність», — резюмував Спину.

Нагадаємо, 22 листопада Газпром пригрозив обмежити транзит газу до Європи через Україну. За даними російського монополіста, газ для Молдови нібито осідає на українській території.

Як відомо, Росія і так втрачає експорт газу до країн далекого зарубіжжя. За 10 місяців показники впали на 42,6% — до 91,2 млрд куб. м — з тенденцією до подальшого зниження.

Джерело