Майже кожен із нас протягом зими хоча б раз "звалюється" з ніг із високою температурою. Хоча лихоманка трапляється часто і лікується не так вже й важко, з нею пов'язано багато міфів, в які люди продовжують вірити. Іноді саме ці помилкові твердження затягують хворобливий стан та одужання.
Які міфи існують про високу температуру
Лихоманкофобія — поширене явище. Батьки бояться цифр на термометрі, тому що думають, що лихоманка — це дуже страшно і загрожує життю малюка. Тому і швидку допомогу викликають при цифрах вище 39, і згодні вживати шкідливі ліки, аби вона "зменшилася". Тому розвінчуємо деякі міфи про лихоманку заради вашого спокою.
Якщо висока температура — причина завжди серйозна
Насправді, якщо є лихоманка, то причина може бути чи не бути серйозною. Якщо дитина їсть та п'є, швидше за все — це банальний вірус. Якщо малюк млявий, багато спить, відмовляється пити, або у нього блювання або висипання — негайно покажіть малюка лікарю.
Гарячка вище 40 градусів може спричинити пошкодження мозку
Насправді — лихоманка, спровокована інфекціями, не викликає пошкодження мозку. Тільки температура вище 42 градусів може призвести до пошкодження мозку.
Дуже рідко буває, що температура тіла піднімається настільки високо. Таке трапляється за дуже високої температури навколишнього середовища. Прикладом може бути дитина, залишена в закритій машині в спеку.
Висока температура обов'язково викличе судоми
Тільки у 4% дітей можуть бути судоми, що виникають під час лихоманки. У цьому виникнення залежить не від висоти температури, як від самого інфекційного агента.
Будь-яку лихоманку потрібно лікувати жарознижувальними препаратами
Лихоманку потрібно лікувати лише, якщо вона викликає дискомфорт. Слід дивитися стан дитини.
Без лікування температура зростає
Неправильно, тому що мозок знає, коли тілу надто спекотно. Більшість лихоманок від інфекції не піднімається вище за 39,5-40 градусів. Вони рідко сягають 40,6 градуса або 41,21. Хоча ці "високі" лихоманки теж нешкідливі.
Після приймання жарознижувальних препаратів температура має стати 36,6
Після приймання таких ліків більшість лихоманок знижуються на 1 чи 1,5 градуса. Тому не слід одразу панікувати, якщо температура не опустилася до 36,6 градусів. Це нормальний перебіг хвороби.
Якщо збити температуру не вдається, то причина серйозна
Гарячка, яка не приходить у норму, може бути викликана вірусами або бактеріями. Реакція на жарознижувальні ліки нічого не каже нам про причину інфекції.
Після зниження лихоманки за допомогою ліків вона має залишатись на низькому рівні
Це нормально, якщо пропасниця при більшості вірусних інфекцій триває 2-5 днів. Коли дія жарознижувальних ліків закінчиться, лихоманка повернеться. Вона повністю пройде лише тоді, коли організм переможе вірус. Найчастіше це третій-четвертий день, але буває і пізніше, інформує Ukr.Media.
Залиште відповідь