Ми будемо прагнути поставити росіян на межу необхідності покинути Херсон – Дмитро Кулеба

Ілюстративне фото

Посилена агресія Путіна не обмежиться країнами, що розвиваються. Він рішуче втручався в політику США та Європи. Якщо йому вдасться завоювати південь України, він може піти глибше на континент, вторгнувшись в Молдову, де російські проксі вже контролюють частину території. Він навіть може спровокувати нову війну на західних Балканах, де дедалі більш антагоністичні сербські еліти звертаються до Росії за натхненням і підтримкою.

Про це та своє бачення того, що може переломити хід війни з росією, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у своїй статті для Foreign Affairs.

«Поворотний момент настане, коли наші Збройні Сили України використають західні реактивні системи залпового вогню для знищення російської артилерії, переломивши ситуацію на користь України по всій лінії фронту. Після цього наші війська будуть прагнути відвоювати ділянки землі, змушуючи росіян тут і там відступати», – вважає він.

Дмитро Кулеба наголосив, що використовуючи більш сучасне важке озброєння Україна здатна зупинити вторгнення росії на Донбасі і на Півдні України.

«Успіхи Кремля в цьому регіоні можуть потрапити в заголовки газет, але важливо пам’ятати, що вони обмежені і призвели до надзвичайно великих втрат серед росіян. На фронті на півдні Збройні Сили України вже проводять контратаки, і ми будемо застосовувати передове озброєння для подальшого прориву оборони противника. Ми будемо прагнути поставити росіян на межу необхідності покинути Херсон – місто, яке є ключем до стратегічної стабільності України», – підкреслив очільник МЗС.

Дмитро Кулеба впевнений, що контрнаступ ЗСУ на півдні і на сході змусить путіна обирати між утриманням південних міст, включаючи Херсон і Мелітополь або тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Джерело