Мережа інтернету здатна охопити велику кількість пристроїв, об’єднувати в одній мережі кілька підмереж. Раніше з цим завданням легко справлялися маршрутизатори (концентратори або «хаби» — від англ. hub), але для ефективного функціонування масштабних і складних мереж потрібен мережевий комутатор (або «світч» — від англ. Switch).
Складний процес функціонування комп’ютерних мереж для обивателя зводиться до єдиної функції — введення логіна/паролю для підключення через роутер до мережі Wi-Fi, за допомогою якої інтернет лунає на всі наявні цифрові аксесуари. Не кожна модель роутера оснащена достатньою кількістю портів, їх брак негативно позначається на продуктивності підприємств, компаній та офісів. Та й у домашній мережі дефіцит портів не дозволить вам підключити до мережі всі необхідні цифрові пристрої.
Світч — корисний пристрій, за рахунок якого в одній мережі можна об’єднати багато інших мережних пристроїв. Це особливо актуально, коли вся мережева периферія в рамках одного покриття мережі розташована в різних приміщеннях. Мережевий комутатор в Україні можна побачити на підприємствах, офісах великих копань і в будинках обивателів. Використання додаткового освітлення допоможе вирішити проблему, забезпечивши вашу мережу необхідною функціональністю.
Особливості функціонування мережевих комутаторів
Мережевий комутатор забезпечує ефективний обмін інформацією між різними пристроями, підключеними до мережі. За рахунок застосування мостових технологій, пристрій функціонує, спираючись на таблицю маршрутизації. Це своєрідна база даних МАС-адрес всіх пристроїв, які звертаються до світча. МАС-адреси пристроїв є їх ідентифікаторами, комутатор вносить у свою таблицю, якщо не знаходить їх при першому зверненні пристрою.
При його повторному зверненні ідентифікатор зчитується мережевим комутатором і факт передачі інформації відбувається тільки між пристроями, що передають і приймають. Принцип функціонування комутаторів мережі суттєво відрізняється від принципу роботи маршрутизаторів, які розсилають повідомлення всім пристроям, підключеним до мережі — незнайомим і навіть не належать до неї.
Такий підхід сприяє появі «сміття» в мережі і значно її перевантажує з ризиком втрати пакетів даних через «хаос» з пакетами даних (за відсутності таблиці маршрутизації) і недостатньої ширини пропускного каналу. Крім того, маршрутизатори не можуть підключити до мережі велику кількість мережевих пристроїв. Саме з цієї причини в даний час нормальне та стабільне функціонування будь-якої мережі може забезпечити лише ефективність мережевого комутатора.
Ситуації, за яких необхідно купити мережевий комутатор
Потреба у свитчі може виникнути лише з двох причин:
-
Роутер не оснащений необхідною кількістю LAN-портів, що викликає проблему при необхідності підключення до мережі кількох пристроїв.
-
Відстань розташування мережевих пристроїв, наприклад, коли пристрої розташовані в одному приміщенні, але в різних кабінетах/кімнатах. Наприклад, у різних кабінетах одного офісу. У цій ситуації кожна група пристроїв повинна мати свій свитч.
У домашній локальній мережі бездротові роутери часто є єдиним активним мережевим обладнанням. Для провідних підключень більшої кількості пристроїв краще купити мережевий комутатор. Ціна на нього дещо вища, ніж на роутер, та й у торговельній мережі можна вже купити роутер із більшим (7–8) числом портів. Світч все одно в пріоритеті, він забезпечить нормальне розведення мережі, коли, наприклад, до комутатора можна підключити кабель роутера, а у вільні порти підключити медіаплеєр, ПК, телевізор та інші цифрові аксесуари.
Мережевий комутатор купити у Києві, Харкові, Одесі за вигідною ціною з доставкою по всій території України пропонує компанія Comtrade. В асортименті наших товарів ви знайдете різні моделі мережевих комутаторів від різних торгових марок, з різними технічними характеристиками. Дізнатися докладніше про мережеві комутатори ви можете на сайті інтернет-магазин Comtrade.