Макрон пообіцяв Україні бронемашини та танки

Фото: president.gov.ua Макрон пообіцяв Зеленському нову військову допомогу

Французький лідер пообіцяв забезпечити кілька батальйонів ЗСУ бронемашинами та легкими танками.

Франція найближчими тижнями забезпечить декілька батальйонів ЗСУ «десятками бронемашин та легких танків». Про це йдеться у спільній декларації України та Франції, яку у понеділок, 15 травня, опублікував Офіс президента за підсумками зустрічі лідерів обох країн.

У декларації зазначається, що військова підтримка, яку надає Франція триватиме, оскільки готуються нові військові пакети з постійним врахуванням найбільш нагальних і невідкладних потреб України.

«Найближчими тижнями Франція проведе підготовку й оснастить кілька батальйонів десятками броньованих машин і легких танків, включно з AMX-10RC», — йдеться у документі.

Також зазначається, що Франція зосереджує свої зусилля на підтриманні можливостей протиповітряної оборони України, щоб захистити її населення від ударів Росії. Крім національного внеску, Французька Республіка бере активну участь у заходах Європейського Союзу та НАТО щодо військової допомоги Україні та підготовки українських військових.

Як повідомлялося, у неділю ввечері Зеленський з Німеччини прибув до Франції, де зустрівся з Макроном.

Нагадаємо, напередодні візиту Зеленського Макрон заявив, що Росія «вже геополітично програла» війну в Україні і нині РФ перетворюється на васала Китаю.

Джерело