Львівський апеляційний суд залишив під вартою ворожого інформатора

6 червня у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції колегія суддів з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу адвоката в інтересах підозрюваного, на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду Львова щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомили у Львівському апеляційному суді, досудовим розслідуванням встановлено, що на початку 2022 року, і надалі у період повномасштабного наступу збройних сил російської федерації на Україну, у 46-річний львів’янин, уродженець російського міста Улан-Уде, вчинив дії, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній та інформаційній безпеці України. Він проводив підривну діяльність проти України на користь іноземної держави.

Згодом, у травні 2022 року, перебуваючи у Львові, підозрюваний здійснював спостереження та збір відомостей про пересування Збройних Сил України, місць розташувань військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури. В подальшому, за допомогою месенджера «Телеграм» передавав інформацію невстановленим особам із числа представників розвідувальних органів країни-агресора.

Таким чином, львів’янин надав іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. Відтак, 20 травня 2022 року був затриманий в порядку п.6 ч.1 ст. 615 КПК України, а 21 травня 2022 року – повідомлений про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України та залишений під вартою строком на 60 днів відповідно до ухали суду першої інстанції.

Під час судового засідання захисник просив скасувати ухвалу та обрати більш м’який запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Прокурор заперечив апеляційну скаргу, підкресливши, що арешт законний та обґрунтований, оскільки підозрюваний робив та передавав фото об’єктів критичної інфраструктури, які могли бути використані агресором для нанесення ракетних ударів в Україні.

Колегія суддів з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду постановила залишити без змін ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 21 травня 2022 року, а саму апеляційну скаргу – без задоволення. Підозрюваний утримуватиметься під вартою, без можливості внесення застави, у Державній установі «Львівська установа виконання покарань (№19)» до 20 липня цього року.

Джерело