Лукашенко заявив про «підвищену боєготовність» військ Білорусі

Фото: БЕЛТА Олександр Лукашенко натякнув, що в Росії 13 травня були зафіксовані «фактори, що насторожують»

Боєготовність білоруської армії вирішили «підвищити» після падіння літаків та гелікоптерів у Росії, пояснив формальний президент РБ.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко під час відвідування Центрального командного пункту (ЦКП) Військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони (ВПС і ВПО) заявив, що блоруські війська в підвищеній боєготовності з 13 травня. Про це повідомляє білоруське провладне інформагентство Белта.

«Без великих доповідей. Давайте подивимося на те, що відбувається навколо нашої країни, насамперед у повітрі. Ми дуже часто обговорюємо питання безпеки нашої держави, особливо в повітряному просторі. Як я бачу, зараз обстановка у нас не критична. Але тим не менш, є фактори, що насторожують», — зазначив формальний глава держави.

За його словами, війська протягом кількох діб перебувають в підвищеній бойовій готовності. Очільнику правлячого режиму Білорусі також доповіли, що в суботу після інцидентів в сусідній Росії білоруські ВПС і ППО перевели в ступінь готовності номер один.

«Три доби після подій поруч із нами. Я маю на увазі в Брянській області (РФ — ред.), коли було збито чотири повітряні судна. Ми змушені були на це реагувати. Відтоді ми перебуваємо в більш підвищеній готовності – наші війська. Тому мене цікавить обстановка навколо країни. І, звісно, напрямки та перспективи розвитку цієї обстановки. Коротко. Без залякувань. Про те, що відбувається і що ми очікуємо в короткостроковій перспективі», — заявив Лукашенко.

Нагадаємо, що ЗСУ зазначають, що російська пропаганда висуває різні версії стосовно падіння літаків і гелікоптерів у Брянській області 13 травня. Однако загалом можна зазначити, що у пропагандистів «почалася істерика».

У Росії за день впали Су-34 і два вертольоти

Джерело