Лікарі пояснили, чому треба побоюватися редису: у складі — особливі олії

Редис корисно включати в раціон усім, хто стежить за здоров'ям і фігурою. Однак нездоровим людям цей продукт протипоказаний. Про це розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.

Редис потрібно виключити з раціону харчування людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, особливо в період загострення: гастрит і гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, панкреатит, синдром подразненого кишківника, хвороба Крона тощо.

Фахівці уточнили, що велика кількість харчових волокон у складі редиски (пектини, геміцелюлоза, целюлоза) може призводити до виникнення підвищеного газоутворення, метеоризму, порушення випорожнення, посилюючи перебіг запальних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Крім того, редис містить глюкозинолати — сполуки, які під час механічного впливу, наприклад, під час жування, розкладаються на ізотіоціанати. А ізотіоціанати можуть викликати подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, спричиняючи болі в животі, нудоту, блювоту та діарею.

Експерти також додають, що ще однією причиною, чому редис не рекомендується в разі загострення захворювань ШКТ, є високий вміст у ньому летких олій (сульфоксиди), які здатні спричинити гіперсекрецію шлункового соку та соляної кислоти, що може погіршити стан у разі виразкової хвороби шлунку.

Джерело

Exit mobile version