Куди поїхати у Стрийському районі на вихідні — Новини Стрий

Поблизу Стрия є багато чудових місць, де можна гарно відпочити, дізнатися щось нове і відволіктись від міської метушні. Це приголомшливі скелі, печери, де жили первісні люди, мальовничі водоспади, озера з прозорою водою і навіть несподівані, екзотичні локації. В усі ці місця можна потрапити автомобілем або громадським транспортом і наповнити один з відведених днів приємними, незвичними емоціями і незабутніми враженнями.

1. Грот Прийма

Урочище Прийма розташоване всього за два кілометри від міста Миколаєва Львівської області.

Грот складається з кількох печер, саме тут вперше на Львівщині було знайдено рештки неандертальця.

Як дістатися. Їхати до Миколаєва. За містом поблизу кладовища є сходи. Ними спуститися вниз, обійти стороною кар’єр, і далі — в ліс, там скелі, печери і каньйон. Зараз до урочища протоптані стежки та розставлені вказівники.

2. Водоспад Фантом

Це один з найдивніших водоспадів України. Він і справді є водоспадом-привидом, тому що побачити його можна лише декілька днів на рік. Унікальне природне диво розташоване на місці потоку, що виникає після великих дощів з води, що стікає з гори Бакоцино. Фантом має дев’ять каскадів заввишки близько 8 м.

Як доїхати? В Журавні необхідно переїхати через Дністер і за мостом повернути ліворуч. Їхати дорогою до села Лапшин у ліс метрів 200 понад Дністром.

3. Тустань

Чи не найзнаменитіший скельний комплекс України, в якому знімались багато українських фільмів, в тому числі і стрийська стрічка “Стрий. Легенда”.

Поблизу села Урич Сколівського району, на лівому схилі долини потоку Уричанка серед лісу височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м. Дивовижної форми, утворені десятки мільйонів років тому, сьогодні вони виглядають залишками гри стародавніх казкових велетнів. На самих скелях збереглись петрогліфи — висічені в камені малюнки, що зображують сонце, тварин, людей та інші символи.

У скелях вирубані гроти, підземні ходи, колодязі.

Дізнатися більше про історію та занепад фортеці вам допоможуть у Музеї історії Тустані в Уричі.

Як дістатися. Їхати їхати трасою Київ–Чоп і повернути на Урич за селом Верхнє Синьовидне. Дістатись до фортеці допоможуть вказівники.

4. Палац Бруницьких (с.Підгірці)

За 10 км. від м.Стрий знаходиться село Підгірці. А у ньому – мисливський замок барона Броніцького.

Палац повністю змінив свій “професійний профіль” в роки радянської влади. Спочатку був школою-інтернатом, потім сільрадою, а згодом рибгоспом.

Попри те, що замок занедбаний, біля нього розкринувся дендропарк. Заклали його в 1892 році. Площа парку – 2,5 га. Колись тут росли секвойї, канадський дуб, магнолії трьох видів: біла, рожева і червона, інші екзоти. Зараз дерев менше, проте знайти незвичні рослини можна.

Також у Підгірцях можна оглянути старовинну унікальну дерев’яну церкву.

Як доїхати. Перетнувти Моршинский міст через річку Стрий, на кільці ще раз звернути ліворуч, а у селі Верчани звернути праворуч.

5.Водоспад Гуркало

Водоспад Гуркало в народі називають українська Ніагара. Звичайно не через масштабність водограю, а тільки через те, що, як і його американський аналог, розділений на дві частини – ліву і праву. 

Це річка Велика Річка – притока Стрия, падаючи з висоти 5 метрів, утворює дивовижної краси водяну стіну. Свою назву водоспад підтверджує під час весняного танення снігів або під час затяжних злив, коли бурхливі водяні потоки з веселим гуркотом скочуються з гори Парашки наповнюють водойму. 

Потрапити до водоспаду простіше за все з боку селища Верхнє Синьовидне. Звернувши з траси, вам потрібно доїхати до Корчина. І там перед мостом буде покажчик на водоспад. Далі слід просто триматися дороги, яка йде вздовж ріки, і ви потрапите прямо до галявини з табличкою, що вказує, що ви на місці.

6. Печерний монастир села Розгірче

Однією із історично-культурних цінностей Стрийщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче у Львівській області. Це цілий монастирський комплекс який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століть.

Сам монастир знаходиться на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість.

До скельного монастиря у Розгірчому можна зі Стрия можна доїхати автобусом або автівкою. При в’їзді в село є вказівники.

7.Княжі скелі біля села Тишівниця

Група скель, що височіють над долиною річки Стрий. Розташовані у північній околиці села Тишівниця, неподалік від селища Нижнє Синьовидне.

Поряд із скелями, на лівому березі річки, обладнано місця для кемпінгу. 

З найвищої – «Княжої скелі» відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий в напрямку міста.

Як дістатися: автомобілем трасою від Стрия, заїхати в село Нижнє Синьовидне, доїхати до готелю “Вікінг Карпат” і за ним повернути ліворуч, проїхати 700 метрів і проїхати через міст. Зупинитися біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці і вже звідси можна вздовж берега річки Стрий або лісовою стежкою дістатись скель. Або електричкою Львів – Мукачево чи Львів – Лавочне.

Фото з вільних джерел

Автор: Тетяна Боярчук