Кремль обіцяє «серйозні заходи» у відповідь на блокаду Калінінграда

Фото: Пресс-секретарь Путина Дмитрий Песков Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков назвав обмеження Литвою транзиту до Калінінградської області безпрецедентним та незаконним.

Офіційний представник Кремля, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков назвав обмеження Литвою транзиту в Калінінградську область безпрецедентним і незаконним і заявив, що після глибокого аналізу будуть здійснені заходи у відповідь. Про це повідомляє ТАСС.

«Рішення Литви про транспортну блокаду Калінінграда є безпрецедентним і незаконним. Обмеження транзиту до Калінінграда з боку Литви вимагає серйозного аналізу, влада Росії проведе його протягом кількох днів», — пише агентство.

У відповідь на блокаду Калінінграда у Кремлі обіцяють серйозні заходи.

«Ситуація справді більш ніж серйозна у цьому зв’язку, і вона вимагає дуже глибокого аналізу перед тим, як формулювати якісь заходи та якісь рішення. Цей глибокий аналіз протягом наступних кількох днів буде проведений», — заявив Пєсков.

Росія загрожує вжити заходів щодо захисту своїх національних інтересів у випадку, якщо вантажний транзит до Калінінградської області не буде відновлений у повному обсязі. Таке повідомлення було передано тимчасово-повіреною у справах Литви після виклику в МЗС РФ, повідомляє Політика країни.

«Розцінюємо провокаційні заходи литовської сторони, що порушують міжнародно-правові зобов’язання Литва, насамперед Спільна заява Російської Федерації та Європейського союзу про транзит між Калінінградською областю та іншою територією Російської Федерації від 2002 року, як відкрито ворожі», — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Литва має намір заблокувати транзит близько половини товарів залізницею до Калінінградської області РФ.

РФ назвала блокаду Калінінграда «нахабною витівкою Вільнюса».

Джерело