Креативний Львів допомогає креативному Харкову

Львівська міська влада запропонувала харківському сучасному кросовер-оркестру Prime Orchestra інтегруватися у мистецький простір міста Лева.

На зустрічі з колективом, що відбулася за ініціативою директора департаменту розвитку Львівської міської ради, начальника управління культури Наталії Бунди після святкового концерту оркестру на честь Міжнародного Дня захисту дітей, харківським музикантам запропонували не тільки базу для репетицій, якою стане Культурно-освітній центр ім. Олександра Довженка.

«Важливо також, що місто запропонувало також свою допомогу з питанням розміщення музикантів, більшість з яких після ракетних ударів з боку РФ по Харкову залишилась без житла у рідному місті», – підкреслив режисер та со-продюсер Prime Orchestra Юрій Рибалка.

За його словами, у дружній зустрічі в Управлінні культури ЛМР прийняли участь керівники багатьох концертних залів та музичних колективів міста Лева. Окрім центра Довженка, це Палац культури імені Гната Хоткевича, Львівський будинок органної і камерної музики, Театр Лесі Українки, чоловічі хорові капели «Дударик» і «Гомін».

«Відразу ж після дружньої наради в Ратуші ми побували в Центрі Довженка, який стає для нас другим домом, – розповідає музичний продюсер та гитарист Prime Orchestra Олексій Хорольский. – А вже наступного дня – у Палаці Хоткевича та Театрі Лесі Українки. Дуже вражений щирою галицькою гостинністю – всюди, окрім кави, пропонували творчу співпрацю».

За словами Юрія Рибалки, також вдалося поспілкуватися про колаборацію з керівником хору «Дударик» Дмитром Кацалом.

«Попереду – новий амбасадорськтй тур оркестру країнами Європи і містами креативної мережі UNESCO, – каже він. – Втім вже сьогодні можна сказати: Prime Orchestra щиро вдячний Львову за гостинність, допомогу та надану можливість жити та виступати в стародавньому місті».

Джерело