Комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту Львівщини у 2022 році реалізували на 99,6%

2 (1)

На цей рік кошти у межах програми були передбачені на 9 пріоритетних напрямків, що покликані сприяти розвитку масового спорту, спорту високих досягнень та реабілітації фізичною культурою.

«Йдеться про облаштування спортивних майданчиків, проведення спортивно-іміджевих заходів, створення належних умов спортсменам-членам національних збірних, покращення стану матеріально-технічної бази збірних команд області з олімпійських та неолімпійських видів спорту, розвиток фізичної культури та спорту у сільській місцевості, соціальну інклюзію та фізкультурно-спортивну реабілітацію військових та ветеранів», – пояснює керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як. 

У межах програми завершено будівельні роботи на стадіонах у Мостиськах та Стрию; облаштування бігових доріжок стадіону «Сокіл» у місті Сокаль. На базі Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи започатковано проєкт «Простір адаптивної рухової діяльності, фізичної та ментальної реабілітації» для пацієнтів з різними видами уражень внаслідок бойових дій. На першому етапі реалізації проєкту завершено будівництво мультифункційного майданчика для ігрових видів спорту з інклюзивним тренажерним обладнанням.

Новим напрямом програми у 2022 році стало створення сприятливих умов для реалізації на Львівщині професійного потенціалу дитячо-юнацьких тренерів. Відтак, переможцями обласного проєкту «Молодий тренер» стали 30 кращих фахівців закладів спорту, яким з обласного бюджету виплачено по 36 тисяч грн.  

За медалі національних та міжнародних змагань з олімпійських видів спорту грошові винагороди на суму близько 4 млн грн отримали 267 осіб: 147 спортсменів та 120 тренерів. До слова, у 2022 році розпорядженням начальника Львівської ОВА затверджено нові розміри грошових винагород, які є вдвічі вищими за попередні. Також для покращення умов тренувань збірних області закупили 25 одиниць спортивного інвентарю. 

Для розвитку масового спорту та промоції Львівщини, як спортивної дестинації, проведено 13 спортивно-іміджевих заходів, які вже стали візитівкою області, як в Україні так і далеко за її межами. Це, зокрема, популярні велоперегони «Gran Fondo» та «Львівська Сотка», змагання зі стрільби стендової «Кубок Захисника України», турнір з пауерліфтингу «West bench press cup», тощо. Загалом у змаганнях взяли участь понад 3,5 тисячі осіб.

У межах завдання щодо розвитку спорту у сільській місцевості проведено понад 40 заходів, наймасштабнішими з яких були «Молодіжні Ігри Львівщини серед громад» «Даруємо радість дітям» «Схід і захід разом».

Низка заходів відбулась у партнерстві з міжнародними організаціями, зокрема, проєкт «Поруч» від ініціативи UNICEF. У його межах в 11 громадах Самбірщини відбулось 40 занять, до яких було залучено 1293 дітей, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей та дітей позбавлених батьківської опіки.  

Для  інтеграції осіб з інвалідністю засобами фізичного виховання, рухової активності та адаптивного спорту проведено 15 обласних змагань, 6 навчально-тренувальних зборів та забезпечено участь в національних чемпіонатах. 

Для фізкультурно-спортивної реабілітації українських воїнів забезпечено проведення навчально-тренувального збору до Ігор Воїнів (Warrior Games) та двох реабілітаційно-спортивних зборів на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру. За підсумками змагань медалісти Віктор Легкодух, Ігор Галушка, Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк отримали грошові винагороди від управління. Також проведено ІІ Кубок Воїнів зі стрільби з лука серед ветеранів та учасників бойових дій. 

Для інтеграції внутрішньо переміщених осіб на Львівщині реалізували проєкти «Спортивні канікули» та «Сильні. Вільні», у межах яких провели по області 150 заходів з 30 видів спорту. Учасниками тренувань стали чемпіони Європи та світу та зіркові гості, зокрема, телеведуча Марічка Падалко.  

Нагадаємо, Комплексна програма фізичної культури та спорту Львівщини затверджена на 2021-2025 роки. Щорічно під програму закладається різний фінансовий ресурс з обласного бюджету. Філософія програми: спорт – престижно, фізична активність – повсякденно, спортивна інфраструктура – доступно, здобутки на міжнародних змаганнях – гідно. 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version