У центрах допомоги врятованим можна отримати соціально-психологічну, інформаційну та юридичну допомогу.
Майже рік в Україні діє унікальний сервіс – Центри допомоги врятованим. Їх створили з метою реагування на травму війни. Тут можна отримати соціально-психологічну, інформаційну та юридичну допомогу. Наразі таких Центрів в Україні є 11. За цей час Центри накопичили унікальний досвід та зокрема, створили механізми та алгоритми надання послуг постраждалим від насильства в умовах війни, у тому числі сексуального.
Команда Центру допомоги врятованим у Львові упродовж двох днів 26-27 липня у Львові поділилася своїм досвідом з учасниками воркшопу «Напрацювання моделі діяльності Центру допомоги врятованим за кордоном на прикладі Чеської Республіки».
Мета воркшопу – напрацювати модель створення та функціонування аналогічних центрів надання допомоги українцям та українкам, які є постраждалими від війни та перебувають закордоном. Адже Уряд України спільно з громадськими організаціями та міжнародними партнерами планує відкривати такі Центри закордоном.
Участь у воркшопі взяла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, представник секретаріату Уряду Чеської республіки Радан Шафарік, представники Міністерства соціальної політики України, Національної соціальної сервісної служби України, Міністерства закордонних справ України, Координаційного центру з надання правової допомоги, представники неурядових організацій України та Чехії.
Захід організував Фонд ООН у галузі народонаселення у співпраці з департаментом соціального захисту населення Львівської ОВА.
Нагадаємо, що Центри допомоги врятованим в Україні створили за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з Фондом Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Бельгії, Франції, у співпраці з місцевими органами влади та виконавчими партнерами UNFPA.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь