«Книгокрай»: на Львівщині запускають проєкт, щоб мотивувати школярів до книгочитання

Читання

Проєкт передбачає конкурс на кращого читача із залученням шкіл та територіальних громад.

Питання промоції книгочитання серед школярів Львівщини розглянули в межах наради у департаменті освіти і науки Львівської ОВА. Відтак, присутні визначили алгоритм впровадження спільного з департаментом бібліотечного проєкту «Книгокрай». Він внесений у Програму розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки. 

«В основі успішної і сильної країни завжди є культурна і освічена нація. А книгочитання — це необхідний інструмент для розвитку особистості, а в кінцевому підсумку — і держави в цілому»,- наголосили у департаменті.

Проєкт «Книгокрай» покликаний мотивувати школярів Львівщини до читання книг, сприяти опановуванню ними вміння аналізувати та інтерпретувати прочитане, а також формувати навички читацької культури дітей із використанням ігрових форм, які найкраще відповідають їхнім віковим можливостям. Проєкт реалізується за допомогою інформаційно-ігрової електронної платформи для вдумливих читачів дитячого віку. 

«Власне питання створення і наповнення е-платформи контентом було ключовим на засіданні. Для цього насамперед вирішили сформувати перелік літератури у розрізі віку, рекомендованої для читання в рамках шкільної програми і поза програмою, розділивши на дошкілля, молодшу школу, базову та старшу. Перелік літератури повинен бути з посиланням на тест, який треба виконати»,- розповіли у департаменті.

Е-платформа складатиметься із мотиваційного блоку, куди входитимуть рубрики «Допитливим про книги» та «Розважайся і читай», у якій міститимуться методичні ігри, тести, кросворди, вікторини та відео з використанням  ресурсу «Малятко ТВ». 

Другий блок — це основний контент із «Книжковою крамничкою онлайн», «Книгою Вголос» та форум-сторінкою «Читачі-читачам». А рубрики «Мої читацькі досягнення (особистий кабінет)» та «Службовий кабінет» знаходитимуться у підсумковому блоці.

Проєкт «Книгокрай» передбачає конкурс на кращого читача із залученням шкіл та територіальних громад.

«Проєкт задумувався як такий, що стимулює читання. Його можна отримати тоді, коли діти змагаються. А щоб взяти участь у конкурсі, треба не просто прочитати книжку, а й перевірити себе, наскільки ти засвоїв її зміст. Тому має бути ще одна рубрика: «Прочитав — перевір себе!», — доповнив член Експертної ради при департаменті освіти і науки ЛОВА Роман Пастушенко.

На нараді обговорили також питання написання проєкту Положення про конкурс. Зокрема заступниця директора Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки  Ярослави Сокольська висловила ідею щодо зустрічі переможців конкурсу з письменниками.

«У Положенні про конкурс необхідно прописати різні способи мотивації дітей. Це може бути розмова з найактивнішим у цьому році читачем. Тобто його зустріч у бібліотеці з відомими людьми (письменниками, видавцями), які прийдуть поспілкуватися з переможцями конкурсу у кожній віковій категорії.

Щоб активність бібліотеки була скерована і на книжку, і на педагогічні інновації, необхідно запрошувати також вчителів на зустрічі із переможцями конкурсу педагогічних інновацій», — додав керівник департаменту освіти у науки ЛОВА Олег Паска.

Як наголосили у департаменті такі бібліотечні проєкти як «Книгокрай» є дуже важливими у сприянні та підтримці на належному рівні читання книг як фактору розвитку дитини та суспільства в цілому.

Та додали: «Бо криза нечитання несе реальні загрози. І якщо в Україні читатимуть все менше і менше книг, черпаючи інформацію лише із соцмереж та телебачення, то в умовах інтелектуальної конкуренції у світі ми не зможемо на рівних розвивати технології, пропонувати світові інноваційні продукти, жити в успішній і заможній державі».

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації