Супутники «вагнерівці» використовували під час бойових дій в Україні, а також під час свого невдалого заколоту у РФ.
Китайська фірма Beijing Yunze Technology Co Ltd продала російській приватній військовій компанії Вагнер космічні супутники для ведення розвідки. Про це повідомила газета South China Morning Post.
Зазначається, що відповідний документ сторони підписали 15 листопада 2022 року. Компанія Beijing Yunze Technology Co Ltd продала два супутники спостереження з високою роздільною здатністю, які належали китайському космічному гігантові Chang Guang Satellite Technology, компанії Ніка-Фрут, що на той час входила до комерційної імперії засновника ПВК Вагнер Євгена Пригожина.
Йдеться про супутники JL-1 GF03D 12 і JL-1 GF03D 13, які перебувають на орбіті висотою 535 км над Землею. За інформацією джерела в європейських службах безпеки, контракт передбачає надання супутникових знімків за запитом, що дало змогу найманцям отримувати знімки як України, так і районів Африки, де діяла ПВК, включно з Лівією, Суданом, Центральноафриканською Республікою і Малі.
Крім того, ПВК Вагнер наприкінці травня 2023 року зажадала знімки російської території по всій трасі між українським кордоном і Москвою, яку захопили найманці Пригожина наприкінці червня, під час заколоту. У лютому 2023 року Міністерство торгівлі США внесло компанію Beijing Yunze Co. Technology і брокера супутникових знімків Head Aerospace Technology до санкційного списку. Держдепартамент США назвав Head Aerospace Technology перепродувачем супутникових знімків, що постачали інформацію організаціям, пов’язаним із ПВК Вагнер і Євгеном Пригожиним.
Раніше повідомлялося, що компанія з Люксембургу передавала супутникові знімки ПВК Вагнер.
Залиште відповідь