Китай відмовився від російської руди: поставки впали на 40%

Фото: Getty Images Китай відмовляється від російської залізняку

Падіння світових цін на сталь та європейське ембарго призвели до того, що у червні-липні низка російських компаній працювали з негативною рентабельністю.

Експорт залізної руди з Росії до Китаю за перші шість місяців 2022 року впав на 40 відсотків у грошовому вираженні та на 20 відсотків у фізичному обсязі. Як пишуть Відомості з посиланням на дані головного митного управління КНР, із Росії експортували 3,4 мільйона тонн залізорудної сировини на 478 мільйонів доларів.

Китай залишається одним із імпортерів, що залишилися, для російських металургів, які на тлі війни проти України і подальших санкцій втратили до третини продажів на зовнішніх ринках.

Падіння світових цін на сталь та європейське ембарго призвели до того, що у червні-липні низка російських компаній працювали з негативною рентабельністю.

Крім того, визнав віце-прем’єр і голова Мінпромторгу РФ Денис Мантуров, за поточного курсу рубля зовнішні поставки галузі, яка експортувала 40 відсотків продукції, виявилися малорентабельними.

ЄС відмовився від вугілля із Росії. Що втратив Кремль

Китай, залишаючись однією з небагатьох «дружніх» країн Росії, не поспішає вкладатися в російську економіку. «Якщо перерахувати ті проекти в Росії, де реально брали участь великі китайські інвестори, то вистачить пальців однієї руки», — скаржився в липні міністр розвитку Далекого Сходу і Арктики Олексій Чекунков.

У липні на падіння постачання в Китай та Індію скаржилися російські нафтовики. Тоді експорт, порівняно з піками, досягнутими в травні, впав майже на 30 відсотків.

Раніше Bloomberg заявив, що країною, що завадила обвалу економіки РФ, виявилася Туреччина. Але це не означає, що краху російської економіки не буде. Так, дефіцит бюджету Росії в липні становив 892 мільярди рублів, через що його профіцит за весь 2022 рік скоротився на дві третини.

Джерело

Exit mobile version