Пекін прагне забезпечувати себе напівпровідниками на тлі жорстких обмежень, введених Вашингтоном
Китай запустить новий державний інвестиційний фонд, в який планує залучити близько 40 мільярдів доларів для розвитку напівпровідникового сектора. Про це 5 вересня повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі з питанням.
Зазначається, що, ймовірно, це буде найбільший із трьох фондів Пекіна в індустрії інтегральних мікросхем.
«Його мета в 300 мільярдів юанів (41 мільярд доларів) перевищує аналогічні кошти в 2014 і 2019 роках, коли, згідно з урядовими звітами, зібрали 138,7 мільярда юанів і 200 мільярдів юанів відповідно», — йдеться в статті.
Одним з основних напрямків інвестицій буде обладнання для виробництва мікросхем.
Міністерство фінансів Китаю планує виділити 60 млрд юанів, інші учасники поки що невідомі.
Очікується, що процес збору коштів займе кілька місяців, і поки неясно, коли саме буде запущено третій фонд.
До спонсорів двох попередніх входять Міністерство фінансів та великі державні підприємства, такі як China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.
Протягом багатьох років Китайський інвестиційний фонд індустрії інтегральних мікросхем, відомий також як Великий фонд, фінансував два найбільших заводи з виробництва чипів — Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробника флеш-пам’яті та низку дрібніших компаній та фондів.
Незважаючи на інвестиції, індустрія мікросхем Китаю не може претендувати на провідну роль у глобальному ланцюжку постачання.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року США запровадили масштабний пакет санкцій, який обмежив доступ Китаю до передового обладнання для виробництва мікросхем. Згодом подібних кроків вжили Японія та Нідерланди.
ЄС планує вкласти у виробництво чипів на своїй території понад €100 млрд
Залиште відповідь