Китай має право на «нормальну співпрацю» з Росією, яка не повинна обмежуватися зовнішнім втручанням, зазначили у Пекіні.
Китай закликає «певні країни» не перекладати на нього провину за «кризу» в Україні. Таку заяву зробила на брифінгу речниця МЗС КНР Мао Нін, повідомив Укрінформ у середу, 10 квітня.
«Китай і Росія мають право на нормальну співпрацю, і така співпраця не повинна відбуватися під зовнішнім втручанням або обмеженнями. Китай не сприйме звинувачень і тиску», – сказала вона.
За словами Мао Нін, в українському питанні Китай «завжди займав об’єктивну та справедливу позицію» і відігравав конструктивну роль в активному просуванні мирних переговорів.
«Якщо певні країни справді піклуються про мир і хочуть якнайшвидшого завершення «кризи» в Україні (так у Пекіні називають війну – ред.), вони повинні замислитися над її першопричиною та зробити щось, що справді допоможе досягти миру, а не перекладати провину на Китай», – додала вона.
Таким чином Мао Нін відреагувала на заяву заступника держсекретаря США Курта Кемпбелла про те, що США вважатимуть Китай відповідальним за можливі успіхи Росії в Україні, повідомляє DW.
За його словами, потенційні територіальні загарбання Росії в Україні можуть змінити баланс сил у Європі «таким чином, який відверто неприйнятний».
«Ми прямо заявили Китаю, що якщо це триватиме, то це вплине на відносини між США та Китаєм. Ми не стоятимемо осторонь і говоритимемо, що все гаразд… Ми будемо розглядати це не просто як унікальні дії Росії, а як об’єднаний комплекс дій, який підтримує Китай, а також Північна Корея. Це суперечить нашим інтересам», – заявив високопосадовець Держдепу.
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Китай посилив свою підтримку Росії. Стверджувалось, що Пекін забезпечує Москву супутниковими знімками для військових цілей, а також мікроелектронікою, верстатами для танків, оптикою і паливом для ракет.
Пізніше у Пекіні цю інформацію заперечили, але США підготували санкції проти китайських компаній, які підозрюються у допомозі Росії у війні проти України.
Залиште відповідь