Казахстан не визнаватиме «ЛДНР» — Токаєв

Фото: nur.kz Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у присутності Путіна розповів, що думає про квазіреспубліки та війну в Україні.

Казахстан не визнаватиме так звані «Донецьку та Луганську народні республіки». Президент Касим-Жомарт Токаєв назвав їх квазідержавами. Про це Токаєв заявив на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

«Я хотів би відзначити таке: сучасне міжнародне право — це Статут ООН. Два основні принципи, закладені в Статут, наразі прийшли у взаємну суперечність. Це територіальна цілісність та право на самовизначення. Засновники ООН у цей момент свого часу не врахували, а можливо спеціально внесли як компроміс», — зазначив він.

За його словами, якщо керуватися принципами зі Статуту ООН щодо права націй на самовизначення, то замість 193 країн-учасниць в ООН у світі з’явиться понад 500-600 держав.

«Звичайно, це буде хаос. З цієї причини ми не визнаємо ні Тайвань, ні Косово, ні Південну Осетію, ні Абхазію. І, мабуть, цей принцип буде застосований до квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ та Донецьк», — наголосив Токаєв.

Слід зазначити, що при цьому президент Казахстану не уточнив, як право націй на самовизначення співвідноситься з російською окупацією Донбасу.

 

Нагадаємо, в ООН не відкинули можливості застосування Росією ядерної зброї в Україні. В організації вважають, що перспектива, яка раніше була немислимою, «з’явилася в межах можливого».

Джерело