Канцлер Австрії пояснив воєнну логіку Путіна

Карл Нехаммер оцінив переговори із президентом РФ

Путін намагається «створити факти на місцях» в Україні і вже потім на основі цього вести якісь переговори, зазначив Карл Нехаммер.

Російський лідер Володимир Путін залишається прихильним до своїх наративів щодо України. Про це сказав канцлер Австрії Карл Нехаммер після телефонної розмови із президентом РФ, повідомляє Укрінформ у суботу, 28 травня.

«Він (Путін – Ред.) все ще перебуває у своїй воєнній логіці та своєму наративі», – сказав Нехаммер на прес-конференції у Відні, відповідаючи на запитання, чи змінилася позиція Путіна щодо війни в Україні з часу їхньої останньої розмови півтора місяці тому.

Нехаммер зазначив, що коли у розмові йшлося про війну в Україні, то Путін намагався перелагоджувати провину на Захід за глобальні наслідки цієї війни – «що ми самі, Європа, винні в тому, що ця ситуація на енергетичному ринку та у продовольчому забезпеченні світу викликана нашими санкціями».

«Я йому вказав на те, що не було б жодних санкцій, якби не було війни», – заявив Нехаммер.

Проте, як додав канцлер, тоді включається воєнна логіка Путіна, яка вказує на невиконання мирного Мінського процесу та ігнорування Заходом російських інтересів. Зі свого боку Нехаммер зазначив Путіну, що всі ці питання «треба обговорювати на міжнародному рівні», а не використовувати як привід для початку війни та заподіяння страждань українцям.

Також канцлер заявив, що Путін намагається «створити факти на місцях» в Україні, і вже потім на основі цього вестиметься якісь переговори.

Нехаммер зазначив, що Австрія – країна з політикою активного нейтралітету, що означає, що вона «говорить з усіма сторонами конфлікту», але водночас має «чітку позицію, коли йдеться про того, хто є агресором».

«Австрія чітко позиціонує себе у цьому конфлікті. Ми стоїмо на боці України. Ми називаємо тих, хто відповідальний за те, що зараз йде війна – це Російська Федерація, це російська армія», – заявив Нехаммер.

Раніше повідомлялося, що Путін поскаржився на «переговорний саботаж» України під час розмови з канцлером Австрії. Він вважає безпідставними спроби перекласти на Росію відповідальність за складнощі з постачанням сільськогосподарської продукції.

Джерело