Як путін харківську полуницю денаціоналізував

Ворог планомірно намагається знищити українські землі. Від обстрілів страждають міста, селища та села. Ракети росіян хаотично падають на ліси, ставки, пляжі, тонуть у річках, а ще – нищать врожай, який з любов’ю та клопотом вирощують українці.

Зафіксувавши черговий злочин окупантів на Харківщині, повертаємося до обласного центру. Ідемо повз полуничних полів, які є власністю Харківського аграрного університету. Сьогодні ми відвідували селище Докучаєвське, Роганської ОТГ. Саме тут розташований даний виш, названий на честь Василя Докучаєва. На початку березня росіяни побачили в будівлі університету, гуртожитках та аграрних територіях, які йому належать, військовий об’єкт та нещадно гатили сюди з РСЗВ…

Поле, яке простирається по обидва боки від дороги – експериментальне. Аспіранти аграрного вишу вирощують тут полуницю елітних сортів та досліджують вплив на них клімату, добрив, ґрунту тощо, аби розміри і кількість ягід на кожному кущі були якомога більшими, а смак яскравішим.

− Навесні ми не встигли підживити ґрунт, через відсутність електроенергії полив саджанців теж був обмежений, − розповідає аспірант Артем, який разом із колегами працює  в полі. − Через це врожай менше ніж зазвичай, а якість гірша − замість щорічних 10 тонн сподіваємося отримати хоча б 5-6… Але з огляду на те, що росіяни тимчасово окупували Херсонську область з її всім відомою полуницею, ми і цьому радіємо…

На жаль, крім ягід, представники аграрного університету збирають й «урожай» російської агресії. Чоловік дістає телефон та демонструє на відео, як представники ДСНС виймають із землі снаряд РСЗВ, яким путінська армія «денаціоналізувала» українську полуницю.

− На жаль, місця, куди потрапили російські снаряди, стали непридатними для вирощення будь-яких культур − порушений баланс ґрунту. Відновиться він лише за десятиліття. На жаль, таких полів на Харківщині дуже і дуже багато, − зітхає Артем.

А тим часом нещодавно Генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив про те, що через війну в Україні світу загрожує продовольча криза.

На початку квітня продовольча і сільськогосподарська організація ООН підрахувала, що через російську агресію в нашій країні світові ціни на їжу оновили історичний максимум − лише у березні вони зросли більш ніж на третину в річному вираженні.І хоча, за оцінками експертів, голод Україні не загрожує, але ця війна може стати причиною гуманітарної катастрофи в країнах третього світу, куди ми експортували врожаї зернових та олійних культур.

Врожай цього року на деокупованих територіях теж під питанням, оскільки  замість насіння родючі українські чорноземні поля рясно всіяні мінами та підбитою російською технікою, а фермери на тракторах навесні постійно відволікалися від посівної кампанії на прибирання ворожих трофеїв. Крім того, території, зайняті посівами сільськогосподарських культур,через російську окупацію зменшилися на 25 відсотків.

 Фото автора та героїв репортажу

Джерело

Exit mobile version