Як підібрати шкарпетки, в яких не будуть потіти ноги, що впливає на цей фактор

До підбору білизни кожна людина підходить з особливою ретельністю. Аналогічне правило відноситься і до шкарпеток: правильно підібраний виріб добре пропускає повітря і швидко вбирає вологу. Кілька рекомендацій по правильному вибору матеріалу наведено в даній статті, інформує Ukr.Media.

Як підібрати шкарпетки, щоб ноги не потіли

З проблемою пітливості ступень стикається практично кожна людина. Причин може бути кілька: несвоєчасний догляд за взуттям, захворювання гіпергідроз або неправильно підібрана пара шкарпеток. Якщо потовиділення є тимчасовим, слід звернути окрему увагу саме на шкарпетки.

Сучасними фахівцями розроблені спеціальні вироби, які запобігають пітливості стоп. Серед аналогічних шкарпеток вони виділяються кількома аспектами.

Ключові особливості:

  • використання гігроскопічних матеріалів, що поглинають вологу;
  • спеціальне просочення (іноді вставки) дезінфікуючою речовиною, яка згубна для бактерій і мікробів;
  • спеціальне переплетення ниток, що сприяє комфортному носінню;
  • використання гіпоалергенних матеріалів.

Такі вироби знижують частоту потовиділення, швидко поглинають рідину, що виділяється, і захищають ступні від неприємного запаху.

Вплив матеріалу на пітливість

При виборі білизни окрему увагу слід приділяти матеріалу. Неправильно підібрана пара спровокує високе потовиділення, що може стати причиною розвитку грибкових захворювань. Шкарпетки слід підбирати залежно від сезону і погоди. Для літнього періоду краще звернути увагу на натуральні і легкі матеріали, які забезпечать повний пропуск повітря і швидке поглинання. У зимову пору виріб повинен забезпечити збереження тепла і відсутність вологи. При покупці слід приділяти пильну увагу саме складу, а вже після — привабливому зовнішньому вигляду.

Синтетика і натуральні тканини

При виготовленні шкарпеток багато виробників розходяться в застосовуваних матеріалах. До найбільш частих відносяться натуральні тканини і фактури — бавовна, шерсть. Вони відрізняються високою гігієнічністю, забезпечують шкірі природне надходження повітря, швидко вбирають вологу. Шерсть також підтримує тепло, зігріваючи в холодну погоду.

Більш рідкісним натуральним матеріалом є льон. Такі вироби швидко вбирають рідину, підтримують тепло, відрізняються високою зносостійкістю. Однак, виробники використовують такий матеріал набагато рідше, тому знайти лляні шкарпетки на ринку досить важко.

Синтетичні матеріали в невеликій кількості позитивно впливають на якість і зносостійкість шкарпеток. Вироби з невеликим відсотком додавання поліестеру або віскози відрізняються хорошим збереженням форми і еластичністю.

Від покупки пари з високим вмістом синтетичного волокна слід відмовитися. Вони не відрізняються гігієнічністю, гігроскопічністю і збереженням тепла. Ступням в такому виробі буде некомфортно, а відсутність повітря стане причиною рясного потовиділення. Єдиний плюс синтетичних шкарпеток — низька ціна.

Поради щодо вибору

Кілька простих рекомендацій допоможуть зробити правильний вибір при покупці.

  1. При підборі пари першу увагу слід приділити складу. Переважно зупинитися на натуральних тканинах (бавовна) з невеликим вмістом синтетики (не більше 5%). Натуральний матеріал забезпечить природний пропуск повітря і швидке поглинання, а синтетичні нитки підтримають потрібну форму.
  2. Вовняні вироби з невеликим додаванням еластану — 5-10%. Вовняні шкарпетки з додаванням еластану більш еластичні і зносостійкі, краще тримають форму.
  3. Гумка також заслуговує на окрему увагу. Занадто вузька буде здавлювати ногу. При покупці краще зупинити свій вибір на виробах з «прес-контролем».

Висновок

Шкарпетки відносяться до обов'язкового елементу гардероба. Вони необхідні в будь-якій ситуації і практично при будь-якому вбранні. Кілька простих правил і грамотних рекомендацій допоможуть підібрати правильну пару і уникнути появи потовиділення, неприємного запаху і дискомфорту.

Джерело

Exit mobile version