ІГОР ПАСТУЩИН: ПРО ЗРОСТАННЯ ЦІН ТА ЯКІСТЬ ПЕРЕВЕЗЕНЬ У СТРИЙСЬКІЙ ГРОМАДІ — Новини Стрий

Подорожчання вартості проїзду дійшло і до Стрия. З 3 червня, за користування послугами міської маршрутки, треба платити не 10, а 15 гривень. Підвищення зумовлене зростанням цін та дефіцитом палива. 

Прокоментував ситуацію начальник відділу житлово-комунального господарства Стрийської міської ради Ігор Пастущин. За його словами, звернення від перевізника щодо перерахунку вартості проїзду, надійшло ще у травні. І станом на 20 травня, коли перевізник його подав, то вартість палива складала 52 грн/літр. Станом на 3 червня, сума 58 грн/літр. 

По області, мінімальний проїзд уже тримається на рівні 20 грн. Тариф по місту у 15 грн. є у багтьох районних цетрах, зокрема у Дрогобичі та Львові. 

Найголовніше, за словами пана Ігора, тариф не має бути збитковим, інакше підприємство перевезень просто зупиниться. 

Подорожчання вартості проїзду не зачепить пільгові категорії. адже вони переходять на електронні квитки. Також не зміниться кількість маршруток на дорогах Стрия. 

Те зменшення, яке відбулося раніше, було зумовлене комендатською годиною та залученням транспортних засобів для потреб ЗСУ. 

Зараз у місті відновлюються рейси, зокрема після 20:00 години. В управлінні житлово-комунального господарства Стрия стежать і за якістю проїзду. Адже з підняттям його вартості, виникають питання комфорту у маршрутках. І як наголосив Ігор Пастущин – по місту їздять лише нові автобуси. В них встановлені валідатори, для зчитування пільгових карток. 

30 червня Стрийська міська рада буде затверджувати правила користування громадським транспортом. Там буде прописаний контроль, як за перевізником, так і за пасажирами. З 1 липня всі пільговики зможуть їхати в маршрутках лише з електронним квитком. Ще 40 валідаторів будуть встановлені у приміських автобусах, які сполучають Стрий із селами нашої громади.

Автор: Ольга Щепаняк