Європа вперше за два роки отримає нафту з ОАЕ

Фото: MarineTraffic Танкер Moscow Spirit найняла французька компанія TotalEnergies

Світові торгові потоки «переналаштовуються», щоб відобразити зміни у постачанні нафти з Росії, зазначив один із трейдерів.

Об’єднані Арабські Емірати відновили постачання нафти до Європи на фоні відмови місцевих імпортерів купувати російську сировину через війну в Україні. Про це напередодні повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані портів та відстеження суден.

Згідно з ними, нафтовий танкер Moscow Spirit, найнятий французькою TotalEnergies, везе приблизно 1 млн барелів нафти з ОАЕ до нідерландського порту Роттердам. TotalEnergies також направила нафтовий супертанкер до Єгипту. Ймовірно, вантаж на цьому судні також надійде до Європи, зазначає агентство.

Востаннє ОЕА відправляли нафту до Європи у травні 2020 року, коли до Італії з Абу-Дабі вирушив танкер із сировиною марки Das. За даними Reuters, цього разу на Moscow Spirit завантажать 1 млн барелів сирої нафти марки Murban у порту Джебель Дхана в Абу-Дабі, після чого судно вирушить до Великої Британії на початку травня.

Крім того, найближчими місяцями до Європи направиться ще більше сирої нафти з ОАЕ (марки Murban, Das і Upper Zakum), яка повинна замістити постачання російської сировини, що випадає на тлі нових санкцій, повідомили Reuters трейдери.

«Світові торгові потоки «переналаштовуються», щоб відобразити зміни у постачанні нафти з Росії», — зазначив один із них.

Напередодні повідомлялося, що в морі застрягли танкери з російською нафтою Urals через відсутність покупців. На цих судах міститься близько 62 млн барелів сировини. Це рекордна кількість нафти без кінцевого призначення.

Джерело