Європа ощадливо витрачає газ із ПСГ на тлі похолодання

Початок сезону відбору газу з ПСГ у Європі цього року оновив найпізніший термін за історію спостережень

Рівень європейських запасів зараз становить 95,17% — це на 9% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років.

Країни Європи дуже ощадливо витрачають газ із підземних сховищ (ПСГ) на тлі повернення погоди до багаторічної норми. Про це повідомляє Інтерфакс у понеділок, 21 листопада.

«Після дуже теплого жовтня в листопаді погода в Європі на рівні кліматичної норми. Попередньо середня температура за місяць лише на градус вище за показники листопада минулого року (при тому, що в жовтні було спекотніше на три градуси). Однак за схожих температурних умов помітно значно менші витрати газу зі сховищ», — йдеться у повідомленні.

Початок сезону відбору газу зі сховищ у Європі (14 листопада) цього року оновив найпізніший термін за історію спостережень асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) з 2011 року. Попередній пізніший термін був зафіксований у 2013 році — тоді резерви почали зменшуватися 4 листопада.

Рівень запасів газу в Європі зараз становить 95,17% — це на 9% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років.

У відповідь на зниження температури збільшили обсяг регазифікації європейські термінали з прийому СПГ. З початку листопада коефіцієнт використання їхніх потужностей становить 67%, при тому, що в середньому за жовтень було 60%.

При цьому ціни на газ у Європі зараз тримаються на рівні $1173 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, станом на початок вересня ЄС імпортував із США понад 40 млрд кубів газу у вигляді СПГ — це майже вдвічі більше, ніж за минулий рік.

Також повідомлялося, що частка російського газу в імпорті ЄС впала вчетверо — до 9%. Тепер головним постачальником є ​​Норвегія.

Джерело