ЄС виділить фермерам п’яти країн 100 млн євро підтримки — ЗМІ

Фото: АР (архивное фото) ЄС підтримає грошима фермерів через наплив українського зерна

Єврокомісія прийме додатковий пакет заходів підтримки фермерів ЄС, які постраждали від напливу української сільськогосподарської продукції.

Вартість другого пакету підтримки Європейської комісії для фермерів із п’яти країн, які постраждали від напливу імпорту української сільськогосподарської продукції, становитиме 100 мільйонів євро. Про це повідомляє Польське радіо у вівторок, 18 квітня.

Зазначається, що рішення про виділення другого пакету підтримки для фермерів п’яти держав Євросоюзу буде ухвалено найближчими днями. Польща отримає близько 30 мільйонів євро.

Єврокомісія йде на цей крок після рішення Польщі, Угорщини та Словаччини заборонити імпорт сільськогосподарських товарів із України. Над аналогічним рішенням розмірковує Болгарія.

Паралельно ЄК проводить переговори з Польщею та Угорщиною щодо заборони імпорту зерна з України.

Гроші на фінансову підтримку фермерів надійдуть із бюджету ЄС, з антикризового резерву. П’ять країн матимуть змогу подвоїти цю суму за рахунок дотацій із національних бюджетів.

Очікується, що Єврокомісія запропонує заходи для забезпечення того, щоб транзит зерна з України досягав призначення, тобто Африки, а не затримувався в сусідніх з Україною країнах.

«Необхідно усунути спекулятивну патологію. Необхідні системні рішення», — сказав один із дипломатів ЄС.

За його словами, однією із пропозицій у надзвичайній ситуації могло б бути, наприклад, встановлення тимчасового обмеження для транзиту українського зерна, призначеного для Африки, на виїзд із ЄС.

Перший пакет заходів у розмірі 56 мільйонів євро допомоги Польщі, Болгарії та Румунії держави-члени ЄС погодили наприкінці березня.

Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна матиме значні втрати через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС.

Через Польщу та Угорщину на експорт йшло до 20% усієї аграрної продукції з України.

Джерело