ЄС та Казахстан підписали стратегічну угоду про енергопостачання

Фото: Еврокомиссия Урсула фон дер Ляєн та Аліхан Смаїлов домовилися про розширення співпраці

Спільні проекти Євросоюзу та Казахстану будуть розроблятися протягом найближчих шести місяців.

Євросоюз та Казахстан уклали стратегічну угоду у сфері постачання енергії та сировини. Відповідну угоду глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єр-міністр Казахстану Аліхан Смаїлов підписали у понеділок, 7 листопада, на полях 27-ї Конференції ООН зі зміни клімату, повідомила прес-служба ЄК.

Зазначається, що мета цього договору — забезпечити постачання певних видів сировини та розвивати виробничі ланцюжки для вироблення водню та виготовлення батарей без шкоди для довкілля.

Очікується, що спільні проекти Євросоюзу з Казахстаном, наприклад, у сфері гірничодобувних та нафтопереробних процесів, розроблятимуться протягом найближчих шести місяців.

Також напередодні стало відомо, що Казахстан має намір збільшити транспортування нафти через Транскаспійський маршрут до 20 млн тонн на рік. Про це сказав президент країни Касим-Жомарт Токаєв на зустрічі із громадськістю Мангістауської області.

Глава держави зазначив, що з урахуванням нинішньої ситуації на світових ринках, подальший розвиток Транскаспійського маршруту набуває особливого значення.

«З цього питання ми маємо взаєморозуміння з країнами-партнерами. Нам необхідно активізувати всі наявні потужності портів Актау та Курик з метою збільшення пропускних здатностей та доведення обсягів транспортування нафти до 20 млн тонн на рік», — додав президент.

Раніше Касим-Жомарт Токаєв висловив готовність допомогти ЄС подолати нестачу енергоносіїв. Про це він сказав у телефонній бесіді із президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

Джерело