Якщо ви користуєтесь лінзами, які фільтрують синє світло, то ви повинні знати, що вони принесли більше користі компаніям-виробникам, ніж вам, інформує Ukr.Media.
Велике канадське розслідування
У 2019 році канадський телеканал спільно з вченими-офтальмологами провів незалежне розслідування і викрив міф про те, що синє світло, що випромінюється комп'ютерами, телефонами та іншими гаджетами, шкідливе.
Якщо резюмувати масштабну роботу, то ось що виходить. По-перше, немає жодного дослідження, яке б доводило шкоду синього світла. По-друге, немає жодного підтвердженого факту, що синє світло підвищує ризик будь-якого захворювання. По-третє, і "вишнею на торті" є той факт, що основним джерелом цього світла на Землі є сонячне — у ясний день, навіть узимку, наші очі вловлюють у рази більше синього світла, ніж випромінюють монітори. Виходить, він нас оточує всюди — синє світло є, було і буде.
Чому люди вірять у теорію шкоди синього світла?
Сидячи біля будь-якого екрана, ми поступово починаємо відчувати дискомфорт у власних очах. Це пов'язано з перенапруженням, так як ми довго дивимося в одну і ту ж область на одній і тій же відстані, а в результаті отримуємо спазм акомодації. Також наші очі відчувають нестачу вологи, тому що ми менше моргаємо, дивлячись на екран і отримуємо синдром сухого ока. Також важливо враховувати особисті особливості, пов'язані з якістю зору.
За даними авторитетного аналітика сучасності, жителі в середньому проводять за екранами 7 годин на день, найактивнішими виявилися жителі Індонезії — їхній екранний час 11 годин на день, а ось жителі Італії посіли останнє місце, їхній екранний час — 5 годин на день.
У пошуках усунення дискомфорту люди йдуть за спеціальними окулярами, які позбавлять їх впливу екранного світла. Останні 10 — 15 років написано безліч статей на тему шкоди синього світла, а, як з'ясувалося пізніше, замовником статей виступали компанії-виробники лінз, що фільтрують. Тож саме страх став успішною піар-стратегією.
Цікавий факт!
У Канаді співробітники чотирьох провідних мереж, в яких продаються спеціальні лінзи, заявляли своїм покупцям, що синє світло здатне пошкодити сітківку і призвести до серйозних очних захворювань, таких як дегенерація жовтої плями та катаракту. Більше того, в деяких магазинах лежали брошури, в яких йшлося про ризик виникнення певних видів раку.
Брошури про ризик захворювання на рак через синє світло були знищені, але звернімося до статистики і подивимося, чи вдалося подолати віру на шкоду екранного світла.
У 2019 році продажі лінз, що фільтрують, досягли суми 18 мільйонів доларів США, і за прогнозами до 2024 року цифра досягне 27 мільйонів доларів.
Як бачите, усталені міфи перемагати складно. Бережіть себе, контролюйте екранний час і будьте пильні — на нашому здоров'ї заробляють дуже пристойні гроші, навіть коли воно в порядку.
Залиште відповідь