Якими хворобами страждають одержимі косметичними процедурами

Вважається, що основною причиною того, що люди вдаються до косметичних маніпуляцій, є занепокоєння щодо свого тіла. І є один психічний розлад, який діагностують у них частіше, ніж у інших, інформує Ukr.Media.

Якщо людина всерйоз турбується з приводу свого тіла, то це може говорити про наявність деяких психічних захворювань. Найчастіше у таких людей зустрічається дисморфофобія. Серед тих, хто вдається до пластичної хірургії, наприклад, їх може бути 16-23 %.

При дисморфічному розладі виникає занепокоєння або одержимість одним недоліком зовнішності або кількома такими недоліками. Інші люди при цьому ці недоліки не бачать або вони їм здаються незначними.

Причому проблема полягає в тому, що навіть після косметичного втручання люди з дисморфофобією відчувають себе так само, як до процедури, або ще гірше. Наприклад, вони можуть почати ще більше турбуватися про будь-який фізичний недолік.

Недавній огляд показав, що у людей, які вдаються до косметичної хірургії, рівень депресії, тривоги, розладів особистості може бути вищий, ніж у решти населення: 5-26% проти 10%, 11-22% проти 16% і 0-53% проти 12% відповідно.

Але ці результати також залежали від того, як саме було проведене опитування. Тобто воно включало інтерв'ю під керівництвом лікаря (тоді показники були вищими) або заповнення опитувальника, пов'язаного з психічним здоров'ям (у цьому випадку показники були нижчими).

Джерело