Яке найближче свято у 2023 році: готуємось відзначати День Української Державності.

Сьогодні ми готуємося до одного із найважливіших свят в Україні — Дня Української Державності. Нехай важливе питання: “Яке свято сьогодні?”, не залишається без відповіді, оскільки цей день є визначним у нашому календарі. Подібне свято виявляє глибоку любов і повагу до батьківщини, підкреслює її державність та незалежність. Адже кожен українець одразу впізнає свій Гімн, Прапор та Герб. Ця символіка об’єднує громадян навколо однієї держави, яку кожен з нас прагне розвивати власними зусиллями. Тому варто знати, що сьогодні за день, щоб зрозуміти власну важливість для України та пояснити любов держави нашим діткам.

Чому сьогодні свята в Україні переважно мають ознаки державності?

У нинішній час важливо зберігати тверезість розуму, спокій та адекватність дій без постійної ідеологічної підтримки. Українським воїнам важко відстоювати кордони. На плечах солдат лежить складна задача: вистояти тілом та духом. Проте коли наші відважні бачать та усвідомлюють підтримку народу, відчувають прилив сили та мужності.

Щоб зрозуміти що за свято сьогодні, варто дізнатись його історію походження. День Української Державності відзначається у день Хрещення Київської Русі. Саме цей період став розквітом проукраїнської держави. А майбутня Україна отримала Благословення на подальше існування та розвиток. Стати особистістю людина може тільки шляхом відстоювання власних кордонів, при цьому не перетинаючи інших. Тому й Україні довелося протягом другого тисячоліття гідно відстоювати свою державність та право на існування. І українці досягли своєї мети. Та у 2018 році група видатних діячів України: Левко Лук’яненко, минулі Президенти України та інші вагомі політичні та громадські діячі запропонували створити День Української Державності. У 2022 році цей день на законних підставах додався у календар свят.

Про що розповідає символіка Дня Української Державності

Символіка для державного свята виконує важливу роль у закріпленні національного ідентитету. Вона відображає історичну спадщину, цінності та традиції країни, сприяючи формуванню єдності та гордості серед громадян. Цей празник об’єднує в собі чотири типи тризубів, для яких характерні:

◾️ незалежність;

◾️ ідентичність;

◾️ історію;

◾️ боротьбу.

Незалежний український дух існує з часів появи Київської Русі. Це свідома історична країна, яка розвивається та трансформується в складних реаліях життя, має власні різні етапи розвитку та досвіт життя. Проте це мирна країна. Істориками доведено, що символ тризуба пішов від родового знаку Рюриковичів, до роду якого і відносився Князь Володимир, зробивший державу православною.

Кожен тризуб має власний колір фону, що нагадує про відважне козацьке минуле (малиновий та тілесний). Жовтий та синій – кольори чистого неба та житніх полів, якими наповнені наші ландшафти. Також жовтим маркером користуються українські воїни на фронті, захищаючи державні кордони.

Як відзначати найбільші свята Держави?

Україна ще не мала можливості насолодитися святом у мирний час. Для цього передбачений державний вихідний день, під час якого в містах будуть створюватися експозиції з іменами та історіями про борців за незалежність країни. У цей день поминаються герої, що віддали життя за цілісність кордонів та свободу ідеології. На всіх пам’ятних знаках підіймаються прапори та звучить гімн. Саме у такі моменти кожен українець відчує вкотре свою цінність, силу та самостійність, а також зрозуміє, для чого в Україні такі свята.

Джерело

Exit mobile version