Як зробити ваше робоче місце затишнішим

Люди працюють в середньому близько 44 годин на тиждень. Причому дуже часто цей час ми проводимо в постійному стресі та зневірі. Знизити психологічне навантаження здатен кожний. Для цього необхідно створити більше комфорту. Як це зробити? Експерти та психологи підготували кілька досить ефективних і дієвих порад, інформує gazetapo.lviv.ua.

Короткі перерви

Восьмигодинний робочий день зовсім не означає, що людині необхідно безвилазно сидіти біля монітора стільки часу поспіль. Подібна поведінка небажана ні для психіки, ні для продуктивності праці. Люди можуть зробити набагато більше, якщо почнуть здійснювати періодичні короткі перерви. У іншому випадку робота реально може стати справжнім кошмаром.

Музика

Звичайно, постійно слухати музику на роботі вдається далеко не кожній людині. Однак під час невеликих перерв можна увімкнути якусь класичну мелодію. Психологи засвідчили, що такі види композицій налаштовують людину на позитивний настрій, покращують якість функціонування мозку. Періодичне прослуховування класики дозволяє підвищити пам'ять і коефіцієнт інтелекту. Загалом, свою невелику перерву найкраще витратити на прослуховування якої-небудь мелодії.

Гарні предмети на робочому столі

Щоб робота проходила більш ефективно, потрібно як-небудь прикрасити сам простір. Квіти — найпростіший і найефективніший варіант. Горшкові рослини радують око та дарують трохи позитиву. Саме тому працювати стає простіше.

Комфорт

Ще одна важлива та необхідна для виконання порада. Щоб робота не ставала справжнім пеклом, місце, за яким працює людина, має бути максимально комфортним. Тут доведеться вирішити питання освітлення, підбору меблів і навіть розміщення робочого столу.

Вибір одягу

Багато компаній зараз намагаються відмовлятися від прийнятого дрес-коду. Його значення поступово втрачається. Співробітникам варто використовувати подібні рішення керівництва для власного блага. Не слід одягати класичний незручний костюм, якщо шеф дозволяє приходити на роботу у менш формальному одязі. Приречення себе самого на постійне носіння вкрай незручних костюмів або взуття — погана ідея. Вона може позначитися й на ставленні до роботи в цілому.

Справи до роботи

Багато експертів рекомендує робити будь-що до самої роботи. Наприклад, вони радять ходити в спортзал або займатися якими-небудь іншими видами активності. За допомогою спорту наше тіло починає посилено синтезувати гормони радості. У результаті робочий день буде проходити значно веселіше.

Дружба з колегами

Усі рекрутери знають важливість психологічного мікроклімату всередині колективу. Для створення максимально комфортної атмосфери на робочому місці потрібно потоваришувати із своїми колегами. У результаті перебування в середовищі перестане бути настільки ненависним.

Гіперболізація проблем

Люди звикли перебільшувати свої робочі проблеми. Така поведінка призводить до серйозного дискомфорту. Працювати в стані постійного стресу нікому не хочеться. У результаті чого проблеми лише збільшуються. Однак для початку потрібно уважно розглянути всі неприємні моменти, які відбуваються на роботі. Можливо, людина сама ненавмисно їх гіперболізувала. Роздувати з мухи слона люблять дуже багато людей.

Замість підсумків

Поліпшити психологічний фон можна і за допомогою однієї простої поради. Про роботу під час відпочинку краще забути. Розмірковувати над поточними робочими моментами постійно не має ніякого сенсу. Проблем такими діями вирішити не вийде. Можна тільки зіпсувати собі відпочинок. У пригніченому ж настрої новий робочий день починати дуже важко. Негативний настрій провокує ще більше проблем.

Джерело